Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon günümüzün gelişmiş teknolojisi ile çeşitli yöntemler belirlenerek istenmeyen tüylere kalıcı çözümler üretmektedir. Yöntemlerden bazıları günümüzde çok tercih edilirken bazıları ise teknolojinin gerisinde kalmıştır. Eskilerden günümüze kadar teknolojiye ayak uydurarak değişen yöntemler Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon belli bir dalga boyunda olan lazer ışınlarının kıl köklerine temas etmesi ile o bölgede olan kıllarda tahribata sebep olarak yeniden çıkmasını engellemeye yarayan yöntemdir. Kadın ya da erkek fark etmeden herkes de uygulanabilmektedir. Cilt tipi ve kıl yapısına göre değişen yöntemler ve doğru uygulama yöntemleriyle kalıcı olarak kıl sorununa çözüm olmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sıklıkla yapılmakta olan lazer epilasyon teknolojinin gelişmesi ile sıklıkla tercih edilmektedir. Estetik ve güzellik merkezlerinde kıl köklerinin lazer ışıklarıyla yakılarak kılların tekrar çıkmaması hedeflenmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarından gelişimini tamamlamış herkes faydalanabilir. Değişik yöntemleri olmasına rağmen gelişen teknoloji ile her yöntem uygulanıp başarılı sonuçlar vermektedir. En sıklıkla kullanılan yöntemler arasında Alexandrite ve diode lazer gelmektedir. Kıl yapısı ve cilt tipine göre değişiklik gösteren yöntemlerin kullanımı uzmanlar tarafından olmalı ve lazer öncesinde mutlaka cilt kontrolü yapılmalıdır. Alexandrite yöntemi çok koyu olmayan ten ve koyu renk kılları yok etmeye yönelik bu yöntem genellikle açık cilt tiplerine uygulanmakta ve etkili sonuçlar vermektedir. Yüksek soğutucu sistemi ile acı hissedilmez. Diode lazer yönteminde ince olan tüylerin giderilmesinde etkili bir yöntem olup tüm cilt tiplerine uygun olarak özellikle batık kökler üzerinde etkilidir. Koyu renkli ciltlerde de kullanılabilir. ND yag lazer yöntemi ise her cilt tipine uygulanabilir fakat diğerlerine nazaran acı biraz daha fazla hissedilir. Acı hissi olmasına rağmen uzun atım süresi ile etkili bir yöntemdir. Yöntemler gelişen teknoloji ile kendini yenilerken kişilerin talepleri yönünde uygulanacak yöntemler farklılık göstermektedir. Uzmanların seanslar öncesi kontrol yaparak kıl yapısına ve cilt tipine uygun olan yöntemi belirleyerek hastayı bilgilendirmesi ve birkaç kişiden oluşan ekip ile uygulamayı yapması gereklidir.

Kaç Seans Uygulama Gerekir?

Lazer epilasyonda tek uygulama ile kıl köklerine çözüm bulmak mümkün değildir. Uygulama süreleri kıl yapısına, vücut tipine ve hormonal dengelere, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Uygulama aralıkları da bu faktörlerden kaynaklı değişiklik gösterirken genellikle 2 ay aralığında seanslar olması tavsiye edilir. Yüz kol ve sırt bölgeleri 12 seansa kadar uzarken, diğer bölgeler 6-8 seans arası etkili sonuçlar vermektedir. Seans süreleri ve seansların kaç kere uygulanması gerektiği faktörlere bağlı olarak değişmekte ve uzman tavsiyesiyle yapılmaktadır.

Yöntemler kişinin kıl yapısı ve cilt tipine bağlı olarak değişiklik gösterse de bulunan yöntemleri kendi cilt tipinize bağlı olarak şişli lazer epilasyon merkezinde uygulayabilecek uzman bir kadro bulabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatlarını birçok faktör etkilemektedir. Fiyat sisteminin etkilenmesinde öncelik olarak kullanılan cihazların kalitesi gelmektedir. Kalite faktörünün yanında hizmet veren personelin uzmanlığı, kişinin kıl yapısına uygun olarak uygulanacak olan yöntem ve seans süreleriyle aynı zamanda uygulanacak olan bölge genişliği gibi faktörler fiyatların değişmesinde etkili koşullardır. Lazer epilasyon fiyatları 2020 listeleri güncellenmiş olup kişilere uygun olan yöntemler ile istenmeyen tüylere kalıcı çözümler üretmek için merkezler hizmet vermektedir. Erkeklere yapılan lazer epilasyon yöntemleri kadınlara yapılan uygulamalara göre daha yüksek fiyatlar ile yapılmaktadır. Bu nedenle uygun lazer epilasyonu seçerken fiyat politikasını da iyi bilmek gereklidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here