Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği ülkemizde en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir.  Bu konuda Türkiye Dünya sıralamasında ilk sıralarda yer alan ülkelerden biridir.  Teknolojik gelişmelerin de etkisiyle geçtiğimiz yıllara göre çok daha kısa sürede ve minimum hata ile burun estetik operasyonları gerçekleştirilmektedir.  Burun estetik operasyonu konusunda bilinmesi gereken temel konular öncelikle ameliyat olmaya karar veren kişinin neden bu operasyonu yaptırmak istediğidir.  Burun estetiğinden beklentisinin ne olduğu önemlidir. Burun estetiği ameliyatı yüz ifadesini, şeklini görsel olarak güzelleştiren ve kişinin özgüvenini tetikleyen onu psikolojik olarak rahatlatan operasyonlardan biridir.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği burunda gerek doğuştan gerekse daha sonradan oluşan travmalar sebebiyle şekil bozukluklarının düzeltilmesi işlemidir.  Burun şekil bozukluğu birbirinden farklılıklar gösterir.  Dolayısıyla hangi teknik kullanarak operasyonun yapılacağına hekim karar verir.  Rinoplasti operasyonu iki farklı teknikle yapılır.  Bunlar açık ve kapalı rinoplasti operasyonudur.  İki teknikte de genel anestezi kullanılır.  Ancak birinde çok küçük kesi ve dikiş bulunur, diğeri ise kesi ve dikiş yapılmadan burun deliklerinden girilerek çalışılan estetik operasyondur.  İkisinde de başarı oranı oldukça yüksektir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetik operasyonu yani rinoplasti açık veya kapalı olmak üzere iki teknikle yapılır.  Açık burun estetik operasyonunda küçük bir kesi ve dikiş bulunur.  Diğerinde ise kesi ve dikiş olmadan burun içine girilir ve şekil bozukluğu düzeltilir.  Günümüzde teknolojik gelişmeler rinoplasti operasyonlarında da kullanılmaktadır.  Bu konuda son derece başarılı sonuçlar elde edilmektedir.  Burun estetik operasyonu yaklaşık olarak 2 saat gibi bir sürede gerçekleştirilir.  Aynı operasyonla hastanın solunumla deviasyon denilen sorunu da aynı anda düzeltilir ve ortadan kaldırılır.  Hastanın yaklaşık olarak iyileşme süresi 3 – 4 ay gibi bir sürede gerçekleşir.  Ancak ameliyattan sonra tamponların alınması ve alçı varsa alçı çıkarılana kadar hastanın dikkat etmesi ve özellikle hekimin önerilerini aksatmadan yerine getirmesi gerekir.  Bu arada tam bir iyileşme sağlanana kadar hastanın gözlük takması yasaktır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun estetiği ameliyatları özel, kişinin tercihine bağlı olarak yapılan operasyonlardır.  Dolayısıyla bu operasyonu yapan hekimlerin tecrübesi ve deneyimi burun estetiği operasyon fiyatlarını değiştirir.  Ayrıca hangi hastanede operasyon yapılacağı da fiyatları değiştiren konular arasındadır.  Gerek burun estetiği konusunda gerekse diğer estetik operasyonlarda önemli olan operasyonu gerçekleştirecek olan hekimin seçimi ve operasyonu gerçekleştirecek olan hekim ile ilgili referanslardır.  Ameliyattan önce ilk muayene de ve görüşmede doktorun daha önce yaptığı operasyon fotoğraflarına bakmanız bu konuda referans almanız ve hekim ile ilgili araştırma yapmanız önerilir.

Burun Estetiği Avantajları Nelerdir?

Burun estetiği operasyonunun birçok avantajları bulunmaktadır.  Öncelikle hasta burnunun şekil bozukluğundan rahatsız ise bu durum onun sosyal ilişkilerini psikolojisini olumsuz etkiliyorsa burun estetik operasyonu son derece önemlidir.  Hasta operasyondan sonra kendini psikolojik olarak daha iyi hissetmekte ve kaybettiği öz güveni yeniden kazanmaktadır.  Bunun dışında birçok kişide nazal olarak solunum sıkıntısı olur.  Bu doğuştan olabildiği gibi daha sonradan da olan rahatsızlıklardan biridir.  Estetik operasyonu sırasında genellikle deviasyon sorunu da ortadan kaldırılır.  Dolayısıyla rinoplasti burun estetiği operasyonu o anlamda da avantaj sağlamaktadır.

Burun Estetiği Etkisi Ne Kadar Sürer?

Burun estetik operasyonu etkisi hastanın doktorun önerilerini dikkate alıp tam anlamıyla uygularsa herhangi bir kaza veya travma oluşmadığı sürece burun estetik operasyonları kalıcı operasyonlardır.  Hastanın tekrar burun estetik ameliyatı yaptırmasına gerek kalmaz.  Ancak istenmeyen durumların gelişmesi karşısında burunda deformasyon kırık gibi sorunlar oluşursa o zaman burun estetiği operasyonu tekrar edilebilir. Burun estetiği fiyatları 2020 araştırması yaparak güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

https://www.erkinonsal.com/burun-estetigi/ hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here