Erkeklerde Saç Ekimi

Günümüzde radyasyon, hormonsal gıdalar, genetik faktörler, stres, kanser ve cilt hastalıkları gibi nedenlerden dolayı saç sakal Kaş bıyık gibi bölgelerde dökülme meydana gelmektedir. Dışarıdan bakıldığında göze çarpan bu dökülmeler veya seyrelme insanları rahatsız etmektedir. Dökülmeyen meydana geldiği alanlara saç dökülmesine karşı dayanıklı olan göğüs bacak veya ense bölümünde yer alan saç köklerinin belli cerrahi kurallar çerçevesinde çıkarılarak nakledilmesi işlemine saç ekimi denilmektedir. Saç ekim işlemleri ancak doğru ellerde dikkat çekici sonuçlar ortaya çıkarabilir. Alanında uzman ve deneyimli kişiler yapmış oldukları saç ekimi uygulamalarını tamamen doğal bir görüntü verecek şekilde yapmaktadırlar. 5 ile 12 saat arasında değişen bu uygulama nakledilecek kök miktarına göre farklılık göstermektedir. Genetik olarak erkeklerin saç dökülmesine daha yatkın olmaları Saç ekiminde erkekleri öne çıkarmaktadır. Saç ekilme yöntemlerinin amacı tamamen aynı olmakla beraber tek fark ise saç köklerinin alınması ve nakledilmesidir.

Saç Ekimi Nedir?

Erkeklerin çok mutsuz olduğu saç dökülme durumu kesin sonuca ulaştırabilmek için saç ekimi yapılmak zorundadır. Kadın ve erkek saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilerin rahatlıkla yaptırabileceği bir uygulamadır. Teknolojinin gelişmesi ile saç ekim işlemleri daha hızlı ve kolay bir şekilde uygulanmakta iyileşme sürücü daha çabuk olmaktadır. Bu uygulamayı yaptıracak olan kişiler saç ekim yöntemleri ve saç ekimi fiyatları noktasında araştırma yoluna gitmektedirler. Farklı şekillerde yapılabilen saç ekimi genellikle ense bölgesinden greft olarak adlandırılan saç köklerinin alınarak dökülmenin meydana geldiği bölgelere uygulanması işlemidir. Teknolojik cihazların yardımıyla acısız hızlı bir şekilde yapılabilen saç ekimi kellik sorunu yaşayan insanların sıklıkla başvurduğu bir yöntemdir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Öncelikle saç ekimi yaptırabilmek için bazı ön şartlara sahip olmak gerekir. Alkol kullanan kişilerin saç ekimi yaptırmadan bir hafta önce alkol kullanımını bırakmaları gerekir. Kan sulandırıcı ilaçların en az bir hafta öncesinden kesilmesi, uygulama öncesinde saç kremi jöle veya saç bakım ürünleri kullanılmamalıdır, Ekim işlemini yaptıracak olan kişiler yıkanmış temiz saçlarla gelmeleri gerekir. Sigara kullanımına belli bir süre ara verilmesi kafeinli içeceklerin kesilmesi gibi davranışlar saç ekimini ve sonuçlarını başarılı kılacaktır. Saç ekimi öncesinde saç analizi yapılarak verimliliğin yüksek olması sağlanmaktadır. Nakil yapılacak alanın büyüklüğü ve Dönor bölgede bulunan saç köklerinin sayısına göre ayrıntılı analizler yapıldıktan sonra nakil işlemi başlatılır. Başarılı bir saç ekimi için operasyonu yaptıracak kişilerin pratik elbiseler giymesi saç ekimi yapacak kişinin motivasyonu saç ekimi yapıldıktan sonra 3 gün boyunca banyo yapmamak gibi kriterler göz önünde bulundurulduğunda başarılı sonuçlar verecektir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatları çoğu klinik ve doktora göre farklılık göstermektedir. Genellikle Greft başına ücret tarifesi belirlenmektedir. 1 greft saç kökünün nakili için 2-3 lira seviyesindedir. Ortalama 2000 greft saç ekimi yaptıracak olan kişilerin ödeyeceği ücret 4 ile 6 bin TL arasında değişmektedir. Saç ekimi fiyatları uygulamanın yapıldığı saç ekim merkezi ne ve doktora göre değişiklik göstermektedir. Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin sadece ucuz olduğu için saç ekim merkezini tercih etmeleri telafisi mümkün olmayan sonuçlar ortaya çıkaracaktır.

Saç Ekimi Operasyonu Kimlere Uygulanır?

Saçı dökülen kellik veya saç seyrekliği bulunan kişilerde kadın veya erkek saç ekimi ameliyatı olabilirler. Lokal anestezi uygulanarak yapılan saç ekimi öncesinde uygulamayı yapacak olan plastik cerrah bazı teknikler yapmak zorundadır. Bu tetkikler neticesinde saç ekimi ameliyatı için uygun olan kişilere bu uygulamaya yapılmaktadır. Ağır hastalık geçiren ve yeterli Dönor bulunmayan kişilere saç ekimi uygulaması yapılmaz. Saç ekimi uygulamaları kişinin kendi vücut kıllarından yapılan nakil işlemidir.

En İyi Saç Ekimi Merkezi

Saç ekimi yaptıracak olan kişilerin mutlaka sağlık bakanlığı ve ilgili kuruluşlardan gerekli izinlere sahip saç ekim merkezlerinden hizmet almaları ortaya çıkabilecek olumsuzlukları minimize edecektir. Özellikle tıbbi olarak teçhizatları tam ve tecrübeli kadroya sahip saç ekim merkezleri tercih edilmelidir. Saç ekimi uygulamalarında hekimin tecrübesini ve bilgi birikimi uygulamanın başarısı için en önemli kriterdir. https://www.smilehairclinic.com/ saç ekim merkezi olarak en son teknolojik cihazları kullanarak deneyimli kadrosuyla saç ekimi gerçekleştirmek isteyen kişilere hizmet vermektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here