Naturel Sızma Zeytinyağının Lezzetini Tadına

Naturel sızma zeytinyağı, doğal ortamdan yetiştirilen doğal zeytinlerin toplanması ve doğal yöntemler kullanılarak sızma usulü elde edilen yağdır. Lezzeti, diğer yağlardan farklı olduğu gibi kalitesiyle de ön plana çıkan zeytinyağları, sağlık açısından tartışılmaz faydalar içermektedir. Kalp damar tıkanıklığından tutun da bağırsak enfeksiyonlarına, mide yaralarına, kabızlığa çok etkilidir.

Zeytinyağı, mutfakların padişahı olması sebebiyle, yemeklerde, hamur işlerinde, kahvaltılarda, salatalarda kullanılmaktadır. Ayrıca tedavi amaçlı kullanmak için çeşitli bitkilerle harmanlanarak yeni bitki yağları elde edilmektedir. Kantaron yağı, papatya yağı, kekik yağı bunlardan sadece bir kaçıdır.

Organik Zeytin Yağı Nasıl Anlaşılır?

Organik zeytinyağı, kokusundan kendini hissettirdiği gibi keskin ve yakıcı bir tada sahiptir. Organik olduğunu anlamanın en kolay yolu, soğukta kalan doğal zeytinyağı donmakta iken katkılı olan zeytinyağı, soğukla temas etse de etkilenmez ve berraklığını muhafaza eder. Zeytinyağının katılaşması demek onun doğal olduğunu göstermektedir. Katı şekilde de tüketilebilmektedir. Kullanımında her hangi bir zarar görülmediği gibi katılaşmış şekilde kullanılmasında da bir sakınca bulunmamaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here