Penis Protezi Ameliyatı ve Fiyatları

Penis protezi ameliyatı genellikle ürolog olan uzmanların yapabildiği ameliyatlardır. Sertleşme sorunu yaşayan bireyler için alternatif bir tedavi yöntemi olan penis protezi ameliyatı birçok klinikte uygulanmaktadır. Kişide oluşan sertleşme sorunu özellikle psikolojik travmalara yol açacağı için mutlaka tedavi altına alınmalı ve ilaç desteği yardımıyla giderilmelidir. Ameliyat son çare olarak düşünülmeli ve öncelikle ilaç tedavisiyle problem giderilmeye çalışılmalıdır. Maliyet olarak pek net bir rakam vermek mümkün değildir. Hastaya ve protezin kalitesine göre değişiklik gösteren penis protezi ameliyatı fiyatları için mutlaka muayene olduktan sonra hekim ya da hastaneden bilgi almak daha doğru olacaktır. Ameliyat öncesi tıraş olmaya gerek yoktur ama kötü bir görüntü oluşmaması adına temiz olunması yeterli olacaktır.

Penis Protezi Ameliyatı

Sertleşme sorunu olan erkeklerin ilgilendiği ve halk arasındaki adıyla mutluluk çubuğu yapay penis olarak tanımlanır. Penis protezi ameliyatı sertleşme sorunu yaşayan kişiler için iyi sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir. İşlev bakımından oldukça kullanışlı olmasıyla birlikte ameliyat içeriği olarak silikon alaşım erkek bedenine yerleştirilerek şişirilebilir ve eğilebilir özelliklerini rahatlıkla kullanabilir hale gelmektedir. Kişilerin penis protezi ameliyatını seçme nedenleri arasında ilişkilerinde başarılı olmak ve ereksiyon sağlamayı sayabiliriz. Penis protezi ameliyatı ereksiyon sağlarken boşalma sorununa bir çözüm değildir.  Silikon çubuklar erkek bedenine yerleştirilerek doğal bir görünüm sağlar ve sertleşme sorununa ilaçlarla cevap vermeyen kişilere pratik olan bir tedavi yöntemidir. Ameliyat sonrası 2-5 gün hastanın durumuna göre yatış gerektirebilir.

Penis Protezi Çeşitleri Nelerdir?

Penis protezi ameliyatı için kullanılan penis protezi çeşitleri 2 tanedir. Biri katlanabilir çubuk diğeri ise şişirilebilir protez çubuğudur. Katlanabilir olan çubuk şekil alması ve katlanmasıyla oldukça kullanışlı bir yapıya sahip gibi gözüksede sert olmasından dolayı doğal bir görüntüsü yoktur. Şişirilebilir olan ise istenilen anda şişirilip hazır hale geldiği için daha çok kullanılır ve tercih edilir. Şişen protez silikon kaplıdır ve doğal bir görüntüsü vardır.

Penis Protezi Kimler İçin Uygundur?

Sertleşme sorunu yaşayan kişi mutlaka bir uzmana danışıp gerekli kontrolleri yaptırmalıdır. Sorunun kaynağını tespit etmek ameliyat noktasında çok önemlidir. Psikolojik bir sorun varsa öncelikle ilaçlarla destek alınması daha doğru bir tedavi yöntemidir. İlaç tedavilerine cevap vermeyen erkeklerde uygulanan ameliyatlar genellikle 40-45 yaşlarından sonra sorunlarla karşılaşıldığı için genç erkeklere pek uygulama yapılmamaktadır. Kronik rahatsızlıkları olan kişilerin mutlaka penis protezi ameliyatı öncesi uzman hekime bilgi vermesi gereklidir. Diyabet rahatsızlıkları yaşayan kişilerin hem hekime bilgi vermesi hem de ameliyat öncesi kan şekerlerini dengede tutması önemlidir. Ameliyat öncesi olası rahatsızlıkların teşhisi için mutlaka kan tahlili yapılmalı ve bu kan tahlili sonuçları uzman doktorla paylaşılmalıdır. Kan sulandırıcı ilaç kullanan kişiler mutlaka ameliyattan 1 hafta öncesine kadar ilaçları bırakmalıdır ki ameliyat sırasında sorunlar meydana gelmesin.

Penis Protezi Ameliyatı ve Fiyatları

Penis protezi ameliyatları hastanın penis boyuna ve uzman hekime göre belirlenir. Uzman hekim kontrolü büyük önem taşımaktadır. Öyle ki psikolojik bir sorundan dolayı sertleşme yaşanıyorsa ameliyata gerek kalmadan ilaç tedavileri ile çözüm bulunabilir. Devlet hastanelerindeki ürologlar penis protezi ameliyatını yapabilir. Fakat talep fazla olmasından ve işlemlerin uzun sürmesinden dolayı zaman kaybı yaşamamak adına özel hastanelerde ya da kliniklerde yapılan ameliyatları tercih edebilirsiniz. Maliyet anlamında uzman hekim, takılacak olan protez çeşidi, kalitesi ve hastane ücret konusunda etkili olacak, fiyat sabit kalmayacaktır.

https://www.muradceltik.com/penis-protezi-ameliyati/ ß hakkında bilgi için sitemizi ziyaret ediniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here