İstanbul Modern, Borsa İstanbul’un sponsorluğunda gerçekleştirilen “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyeleri’nde katılımcıları sanatçılarla bir araya getiriyor. 22 Ekim’deki Sanatçı Atölyeleri’nin çevrimiçi konuğu ise Horasan

İstanbul Modern, yetişkinler için her ay bir perşembe günü düzenlediği “Sizin Perşembeniz” Sanatçı Atölyelerini çevrimiçine taşıyarak sanatçılarla katılımcıları bir araya getirmeye devam ediyor. Program, sanatçıları tanımanın ve onlarla birlikte üretmenin kazandıracağı zengin deneyime kapı açıyor.

“Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’nin ekim ayındaki konuğu Horasan. Program sanatçının yapıtları hakkında bir sunum yapmasıyla başlıyor. Horasan’ın özgün baskı resim yapıtlarında kullandığı tekniği yorumlamasının ardından kısa bir söyleşi gerçekleşiyor. Sanatçının üretim pratiğinden ilham alan atölyede, katılımcılar sanatçıyı izlerken, rezervasyonlarının ardından onlarla paylaşılan ön bilgilendirme formunda listelenmiş malzemelerle, kendi desenlerini istedikleri kumaş yüzeylerin üzerinde oluşturuyorlar.

Sanatçının dünyasına yolculuk

Kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşan atölye programları sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaşmalarını sağlıyor. Sanatçıların dünyasında bir yolculuğa çıkaran “Sizin Perşembeniz” Çevrimiçi Sanatçı Atölyeleri’ne herkes ücretsiz olarak kayıt yaptırabiliyor. Katılımcılar, rezervasyonun ardından gönderilen ön bilgilendirme formuyla listelenmiş malzemeleri etkinlik gününde hazırlayıp, yine aynı formda iletilen adresten çevrimiçi uygulamaya girerek, programa dâhil oluyor.

Tarih: 22 Ekim 2020

Saat: 16.00-17.00

Çevrimiçi canlı konferans yoluyla gerçekleştirilen programa katılım 25 kişiyle sınırlı.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here