Ameliyatsız Yanak İnceltme
İyi ve şekilli yüz hatlarına sahip olmak, estetik açıdan herkesin istediği ve ulaşmaya çalıştığı bir amaçtır. İyi görünebilmek konusunda ki en önemli etkilerden birini düzgün ve şekilli yüz hatları oluşturur. Şiş yanaklar, yağlanma ve iç yanakta ki yağ birikimi nedeniyle sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Yuvarlak yüz hatları yerine, keskin ve şekilli yüz hatlarına ulaşabilmek için, yanaklarda ki yağlara gerçekleştirilen çeşitli estetik uygulamalara sıklıkla başvurulur. Ancak artık yanak inceltme konusunda, ameliyatsız ve çok daha başarılı bir sistem mevcuttur. Agassi makinesiyle gerçekleştirilen yanak inceltme uygulaması, son derece konforlu ve kısa süren bir uygulamadır. Agassi yanak inceltme operasyonu sayesinde, uygulamanın hemen sonrasında gözle görülür bir sonuç oluşur. Yaklaşık 2 haftalık süreç içerisinde, net sonuç ortaya çıkar. Uygulamanın etkilerinin iki haftalık zaman içersinde oturması, yanakların sıkılaşması olağandır.
Agassi Yanak İnceltme Operasyonu Nasıl Yapılır?
Cerrahi bir operasyon olmayan uygulamada, yanaklara Agassi makinesiyle verilen radyo frekans dalgaları ve titreşim, yanak içi yağların eritilmesine ve bu bölgede kolajen üretiminin de artmasına yol açar. Bu sayede yanakların incelmesi ve yaklaşın 15 gün içerisinde de sıkılaşması sağlanır. Yanakların incelmesiyle elde edilen yeni yüz hatları sayesinde, yuvarlak yüz hatlarından kurtulma sağlanır. Önerilen seans 2 ya da 3 defadır. Bununla bir birlikte, her seans yaklaşık çok kısa sürdüğü gibi, uygulama sonrasında herhangi bir yan etki oluşmadığı için, olağan yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Uygulama da herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmemesi, konforlu bir uygulama süreci geçirilmesini sağlar. Bununla birlikte, uygulamanın süresi, kaç seans olacağı, alınan sonuca göre tedavinin uygulama süresi gibi konular Op. Dr. Altuğhan Cahit Vural tarafından yönlendirilir. Uygulamayla ilgili ayrıntılı bilgilere Dr. Cahit Vural aracılığıyla ulaşabilirsiniz.
Ameliyatsız Yanak İnceltme Operasyonu Sonrası
Yanak inceltme ve yanaklardaki yağların alınması, daha önce cerrahi bir uygulama olarak ameliyatla gerçekleştirilirdi. Bişektomi adı verilen bu işlem, cerrahi olarak bölgede bulunan yağların bir bölümünün alınmasını hedefliyordu. Cerrahi bir operasyon olduğu için, iyileşme süresince, olağan yaşamınıza da ara vermeniz gerekiyordu. Agassi yöntemiyle, ameliyatsız ve konforlu bir uygulama süreci gerçekleştiriliyor. Uygulama sonrasında hemen olağan yaşamınıza dönebildiğiniz gibi, operasyonda herhangi bir acı ya da ağrı olmaması, kesik açılmaması, sonrasının da çok konforlu bir süreç olmasına neden oluyor. Uygulama sonrasında, yanaklardaki yağlar hemen erimeye başlayarak, gözle görülür değişim oluşuyor.
Yağların yerine kolajen üretiminin artmasıyla gerçekleşen sıkılaşma süreci, yaklaşık iki haftayı bulabiliyor. Operasyonun net sonucu bu sebeple 2 hafta sonunda ortaya çıkıyor. Bu süreç içerisinde, herhangi bir uygulama ya da ilaç kullanımı da gerekmiyor. Kısa süreli uygulamayı, sadece öğlen molasında bile araya sıkıştırarak gerçekleştirebiliyorsunuz. Doktorunuzun önerisiyle, durumunuza göre kaç seans uygulama yapılacağı belirleniyor. Buna göre birkaç seans uygulama sonrasında, 15 gün içerisinde, istediğini şekil yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Erkek ve kadınlar da, şekilli yüz hatlarına sahip olmak, yuvarlak yüz hatlarından kurtulmak, en çok talep edilen estetik konulardan biridir. Tüm hastalar, uygulama için başvurabilirler. Her hastanın kişisel özellikleri ve sağlık durumuna uygun çözüm üretilebiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here