Çelik Çatı

Günümüzde oldukça önem kazanan çatı uygulamalarından birisi de çelik çatı uygulamaları olarak karşımıza çıkmaktadır. Çelik çatıların kullanım açısından birçok faydası ve avantajı bulunmaktadır.

Öncelikle:

  • Kullanım ömrü uzundur, senelerce kullanılabilir.
  • Oldukça sağlamdır.
  • Maliyetleri de diğer uygulamalara göre düşüktür.
  • Kurulum ve montajı çok kolaydır.
  • Bazı zaruri durumlarda nakil edilebilme özelliğine sahiptir.

Çelik çatıların kullanıldığı alanların çeşitliliği çok fazladır ve bu yüzden kullanım olarak yaygınlığı de günden güne artmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Çatı

Birbirinden farklı boyutta ve birçok çelik ürününün birbirine monte edilmesiyle oluşan yapılan yapılara çelik konstrüksiyon çatı adı verilmektedir. Bu yapılar birçok alanda sağladığı avantajlar yönüyle çok fazla tercih edilmektedir.

Çelik yapılar olarak da bilinen bu uygulama, spor salonu ya da depo gibi daha çok tavanı yüksek alanlarda tercih sebebi olmaktadır.

Kenet Çatı

Belli bir oranda eğime sahip olan çatılarda genellikle kenet çatı uygulaması tercih edilmektedir. Kenet çatıların en belirgin özellikleri çok sağlam, dayanıklı ve su geçirmez olmalarıdır. Herhangi bir delme işlemi olmadan birbirine kenetlenen çelikler, yazın serin tutarken kışın da sıcak tutmaktadır. Böylece enerji verimliliği sağlamaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here