TYT Puan Hesaplama

Web sitesi lise, üniversite ve memurluk sınavlarına giren kişilerin puanlarına hesaplamalarına yardımcı oluyor. Adaylar girdikleri sınav türüne uygun olarak hazırlanmış hesaplama bölümünden yararlanabiliyorlar. Örneğin YKS sınavına giren kişiler YKS puan hesaplama bölümünden yararlanabiliyorlar.

YKS sınavı TYT ve AYT olmak üzeri iki aşamadan oluşan bir sınav olduğu için adaylar girdikleri sınav aşamasına göre de puanlarını öğrenebiliyorlar. İlk aşama olan TYT sınavına girenler TYT puan hesaplama aracını kullanarak AYT sınavına girme hakkı kazanıp kazanamayacaklarını öğrenebiliyorlar.

KPSS Puan Hesaplama

Web sayfasında TYT ve AYT puan hesaplama işlemleri yanı sıra yapılan farklı sınavların puan hesaplamaları da yapılabiliyor. Memur olmak isteyen kişiler kamu personeli seçme sınavına girmeleri durumunda alabilecekleri puanları hesaplama aracından yararlanarak öğrenebiliyorlar.

KPSS puan hesaplama yaparak puanlarını öğrenmek isteyenler genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri, hukuk, işletme, maliye, iktisat, çalışma ekonomisi, istatistik, muhasebe soruları için hesaplama yapabiliyorlar. Bu hesaplamayı yapmaları için doğru ve yanlış sayıları ile net sayılarını girmeleri gerekiyor.

ALES Puan Hesaplama

Web sitesinde ALES puan hesaplama bölümü de bulunuyor. Akademik personel ve lisansüstü eğitimi giriş sınavına katılan kişiler sonuçlarını öğrenmek için hesaplama aracından yararlanabiliyorlar.

LGS Puan Hesaplama

İlköğretimi bitirenler için liseye giriş sınavı yapılıyor. LGS olarak adlandırılan bu sınav için öğrencilere web sitesi LGS puan hesaplama imkanı sunuyor. Bu imkan sayesinde öğrenciler ya da velileri doğru ve yanlış cevap sayılarını girerek çocuklarının liseyi kazanıp kazanamayacağını öğrenebiliyorlar.

DGS Puan Hesaplama

Aldıkları iki yıllık üniversite eğitimine dört yıllık eğitime tamamlamak isteyenler için her yıl dikey geçiş sınavı yapılıyor. Bu sınava girenler sonuçlar açıklanmadan DGS puan hesaplama aracından yararlanarak tahmini alabilecekleri puanı öğrenebiliyorlar. Bu sınav sonucunu öğrenebilmek için sayısal yetenek ve sözel yetenek sorularının doğru ve yanlış oranlarını girmeleri gerekiyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here