Lazer Epilasyon

Halkalı lazer epilasyon günümüzde en çok tercih edilen lazer epilasyonu, uzman ve deneyimli elemanları ve son teknolojik ekipmanları ile gerçekleştirir. Kadın, erkek herkes için dış görünüm oldukça önemlidir. İnsanları dış görünüm açısından rahatsız eden durumların giderilmesinde soruna göre farklı yöntem ve teknikler kullanılır.

İnsanlarda belirli yaştan sonra vücutlarında çıkan tüylenmeler, dış görünüm açısından rahatsız edicidir. Vücutta meydana gelen tüylenmeler; jilet, ağda gibi farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Ancak bu yöntemler, hem çok ağrılı hem de kalıcı çözümler değildir. Başakşehir lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin kısa süre içerisinde giderilmesinde için kesin çözüm yollarını sunar.

Lazer Epilasyon Nedir?

Başakşehir lazer epilasyon sağlık alanında kullanılan lazer ışık demetlerinin kullanılarak, vücutta istenmeyen tüylerin giderilmesini sağlar. Lazer epilasyon yöntemi, vücutta tüm bölgelere uygulanabilen oldukça etkili ve kısa süreli bir işlemdir.

Tüylenmenin olduğu bölgelere, özel lazer epilasyon cihazları ile ışın demetleri gönderilerek bu ışınların kıl köklerini tahrip etmesi sağlanır. Lazer ışını, yalnızca kıl köklerine etki edilir. Profesyonel kişiler tarafından doğru kullanılan lazer epilasyon işlemiyle, dokuya ve cilde zarar verilmez. Lazer epilasyon işleminde amaç, kıl köklerinin yok edilmesi ve tekrar tüylerin çıkmamasıdır.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

Küçükçekmece lazer epilasyon yöntemi; kadın, erkek herkes tarafından tercih edilebilecek kolay ve güvenli bir işlemdir. Lazer epilasyon yöntemi, kadınlarda genellikle 16 ve 18 yaş aralığında tavsiye edilir. Kişilerin ergenlik dönemini tamamlaması ve belirli bir süre geçmesi gerekir.

Lazer epilasyon öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzmanla bir ön görüşme yapılarak, gerekli tetkiklerin ve muayenelerin gerçekleştirilmesi gerekir. İşlem sonrasında herhangi bir yan etki oluşmaması ve işlemden başarılı sonuçlar alabilmek için lazer epilasyon işlemlerinin, profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Halkalı lazer epilasyon yöntemi, estetik ve tıp alanında kullanılabilen tekniklerden birisidir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte sağlık alanında da kişilerin hayatını kolaylaştıracak ve kaliteli çözümler sunacak birçok cihaz üretilmiştir. Lazer epilasyon, son yıllarda estetik alanında birçok bölgede kullanılan ve kişilere daha iyi bir görünüm sunan yöntemlerden birisidir.

Vücutta istenmeyen tüylerin görüldüğü koltuk altı, bikini, kol, bacak, yüz gibi vücudun her bölgesine lazer epilasyon işlemi rahatlıkla uygulanabilir. Sağlık alanında birçok hastalığın teşhis ve tedavisinde de lazer epilasyon tercih edilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Başakşehir lazer epilasyon yöntemleri, kişilerin ten rengine ve türüne göre değişiklik gösterir. Kişileri cilt yapısına uygun şekilde vücuda uygulanacak lazer epilasyonun nüfuz etme kapasitesi belirlenir. Lazer epilasyon çeşitleri şunlardır:

  • Buz Lazer Epilasyon
  • Rubi Lazer Epilasyon
  • Alexandrite Lazer Epilasyon
  • Diode Lazer Epilasyon
  • Nd Yağ Lazer Epilasyon

Buz lazer epilasyon, son yıllarda çok fazla tercih edilen her vücut tipine uygulanabilen tekniklerden birisidir. Ruby lazer epilasyon, genellikle açık renkli cilt tiplerine sahip kişilerde etkilidir. Alexandrite lazer epilasyon yöntemi, koyu ten ve koyu renk kıllara sahip kişilere uygulanır.

Diode lazer epilasyon, tüm cilt tiplerine uygulanabilen ancak cilde çok yakın mesafeden atışlar yapıldığından soğutucu jel ile birlikte yapılır. Nd yağ lazer epilasyonu ise diğer yöntemlere göre daha ağrılı olduğundan günümüzde çok fazla tercih edilmez. Küçükçekmece lazer epilasyon kişiler için uygun olan en etkili yöntemi tercih etmektedir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Halkalı lazer epilasyon fiyatları, işlem uygulanacak bölgeye ve bölgenin alanına göre farklılık gösterir. Lazer epilasyon işlemi için kaliteli ve güvenilir yerler tercih edilmelidir. Deneyimsiz kişiler tarafından uygun olmayan ortamlarda gerçekleştirilen lazer epilasyon işlemleri sonrasında, istenmeyen bazı sorunlarla karşılaşılabilir. Küçükçekmece lazer epilasyon müşteri memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli hizmeti, daima uygun fiyatlara sunar.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here