Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki AK Parti grubunda 54 kadın milletvekilimiz yer alıyor. Kabinede 2 kadın bakanımız görev yapıyor. Kadınlarımıza bürokraside yönetici pozisyonları da dahil olmak üzere en yüksek istihdam oranını sağlıyoruz.

Kamudaki toplam istihdamın %40’ı kadınlardan teşekkül ediyor.

Kadının işgücüne katılımı %31’i geride bıraktı. Kayıt dışı çalışan kadınların sayısı yarı yarıya azaldı.

Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Türkiye için hayati öneme sahip bir dönüm noktası olan 2023’ü sadece biz değil, karşımızdakiler de sabırsızlıkla bekliyor.

Geçtiğimiz 18 yılda demokrasiden ekonomiye her alanda ülkemizin elde ettiği kazanımları koruyabilmemizin yolu 2023’te milletimizin desteğini bir kez daha alabilmekten geçiyor.

Aynı şekilde büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasını tamamlayarak evlatlarımıza 2053 vizyonlarını gerçekleştirebilecekleri bir ülke bırakmanın yolu da buradan geçiyor.

Kadınlarımızın siyaset ve sivil toplum faaliyetleri ile meşgul olurken aile içindeki görevlerini yürütebileceğine yürekten inanıyorum.

Ama bazıları sanki bunların birbirinin alternatifi gibi biri olduğunda diğeri ortadan kalkacakmış gibi göstermenin gayreti içindedir.

Tabi bunlar Türk kadını tanımıyor, tabi bunlar ülkemizdeki hanımların irfanını, kabiliyetini, azmini, gücünü bilmiyor.

Önümüzdeki dönemde eğitim ve kültür ile birlikte aileyi de en başına yerleştirelim.

Geçtiğimiz günlerde 2020 nüfus istatistiklerimiz yayınlandı. Ülkemizin nüfusu 84 milyona dayanmakla birlikte nüfus artış hızının neredeyse yarı yarıya düştüğünü gördüm.

Bu gidişle nüfusumuz azalmaya başlayabilir, nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu aileye sahip çıkmaktan geçiyor.

Avrupa ülkeleri bu tehditle uzunca bir süredir karşı karşıya. Türkiye’nin aynı akıbete uğramasına izin vermeyeceğiz.

Bu iş öyle teşviktir parayla pulla filan da olmaz. Nüfus avantajımızı sürdürmenin yolu aileye sahip çıkmaktan geçiyor.

Bizi ayakta tutan değerlerimize yeniden sıkı sıkıya sarılacağız. Kadın kollarımızın özellikle kongrelerimizin parti çalışmaları yanında işte bu büyük davamız için de yeni bir dönüm noktası olarak görüyorum. Kadın elinin değdiği, kadın kalbinin adandığı, kadın kararlılığının yöneldiği hiçbir işin başarısız olma şansı  yoktur.

Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here