Bodyshape Nedir?

Bodyshape cihazı ile vakum terapi yöntemiyle çalışır. Basınç kapsülün içinde yürüyüş imkanına sahip olan ve basıncında haricinde bulunan birden fazla terapi yöntemiyle zayıflamaya yardımcı olan cihazdır. Basen, göbek, kalça ve karın bölgesinde birikmiş olan yağ dokularını ve burada bulunan düşük kan dolaşım sebebiyle birikmiş olan inatçı yağlardan kurtulmayı sağlıyor.

Bodyshape Cihaz Fiyatları

Vücudun daha fit ve orantılı görünmesi için bazı egzersizler ve dengeli beslenme yöntemlerine başvurulur. Bu yöntemlerle daha kolay bir şekilde kilo verilebilir. Bodyshape cihazları yardımıyla gerçekleştirilen bu yöntemlerde, vücut daha iyi şekil alır ve kişi istediği görünüme sahip olabilecektir. Bodyshape cihazlarının fiyatları hakkında üretim yapan firmalara göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu değişkenlik firmadan firmaya farklılık gösterdiğinden dolayı fiyata yansıma durumları oluyor. Bu yüzden kesin olarak fiyat verilemez hale gelir.

Kum Saati Vücut Nedir?

Günümüzde yaklaşık olarak kadınların %5’i kum saati vücut, tipine sahiptir. Genel olarak bakıldığında herkesin hayalini kurduğu bir vücut tipi olmasına rağmen çok az bir miktarda görülebilir hale geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi kum saatine benzer bir vücut görünümüdür. Omuz ve kalçanın genişliği hemen hemen eşittir ve aynı zamanda bel oyuntulu şeklindedir. Vücut yapısında bulunan kıvrımlı yağlar bile aynı orandadırlar. Hemen hemen kusursuz denebilecek bir vücut yapısı olduğu tahmin edilebilir. Daha şık ve stil görünüme sahip olmak için ilk kural vücut yapısına uygun olacak şekilde giyinmektir. Böylelikle vücudun yapısı daha doğru şekilde belli olur ve giyilen kıyafetler sayesinde ortaya çıkmış olacaktır. Vücut tipine yakışan kıyafetlerin tercih edilmesi her zaman daha doğru karar olacaktır. Kum saati vücut, tipine uygun olarak, vücudu sarmış olan balık elbise modellerinin seçimi daha doğru karar alınmasına uygundur.

Simetrik olan omuzlar, dolgun göğüsler, kalçalar, ince bel ve kusursuz şekilde bacaklara sahip olanlar genellikle kum saati vücut tipine sahipler. En ideal vücut tipi arasında yer alır. Bu vücut tipine sahip olan kişilerin genellikle ne giyerse yakışıyor ve giydikleri üzerlerine tam oturmuş oluyor.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Hepimizin vücut tipi birbirinden farklıdır. Birden fazla vücut tipi vardır ve bazı zamanlarda bu vücut tipleri benzerlik gösterebiliyor. Aslında vücut tipine çok fazla dikkat edilmediği bir gerçek. Çeşitli sporlar sayesinde birçok kişi istediği vücut şekline sahip olabiliyor. Armut vücut tipi, ile yapılan egzersiz ve spor sonrasında istedikleri görünüme sahip olabilirler. Bu vücut tipi alt vücut oranla üst vücuda göre ince olarak ortaya çıkar. Kavisli bel, geniş kalça ve basen, dar omuzlara sahip olan kişilerin özellikleridir.

Armut vücut tipi, vücut yapısına sahip olanlar kesinlikle bisiklete binmemelidir. Çünkü bisiklet yardımıyla üst bacaklar çalıştırılmış olacaktır ve kaslanma sonucunda kalınlaşacaklardır. Bu vücut yapısına sahip olan veya olmak isteyenler, koşu veya tempolu yürüyüşü tercih etmeleri daha doğru olacaktır.

Sprint koşu ile 1-2 dakika önce hızlı koşu daha sonra yavaş koşu temposu ile egzersiz yapılması, armut vücut tipi için daha iyi şekil almasına yardımcı olacaktır. Kardiyo ile yapılacak olan yan yatış pozisyonlarında kalça ve basenin daha iyi çalışmasına yardımcı olan pilates hareketi ile üst vücut çalışması içinse şınav hareketleri ve hafif ağırlık tercih edilmesinde bir sorun yoktur.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tipi vücut yapısına sahip olanlar genellikle sağlıksız beslenme sonucunda ortaya çıkan vücut tipi rahatsızlığıdır. Bu durum hareket yapılmadığından dolayı da kaynaklanabiliyor. Bu görüntüden rahatsız olanlar, daha fit bir görünüm kazanmak için bazı yöntemlere başvururlar. Bu yöntemler arasında sağlıklı beslenme, düzenli ve doğru egzersizler ve istenilen vücut tipine sahip olmak için tercih edilen zayıflama cihazları mevcuttur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here