Liposuction Nedir?

Bölgesel kilolarından kurtulmak isteyen kişilerde cerrahi bir işlem olarak yağların uzaklaştırılması yapılır. Halk dilinde bölgesel zayıflama olarak bilinen bu işlem geçmiş yıllardan beri uygulanan bir yöntemdir. İnatçı yağlanmaların olduğu karın, kalça, basen, bel, diz, bölgelerinde yapılır.

Yağlar ısıtılarak akışkan bir hal aldıktan sonra vücuttan atılır. Yağların alınacağı bölgeleye 1-2 milimetrelik kesiler açılarak kanüller yardımı ile yağlar vakumlanır. Vakumlanarak uzaklaştırma yaparak hastanın fazlalıklarından kurtulması sağlanır. İşlem genel anestezi altında uygulandığından dolayı hasta herhangi bir acı hissi yaşamaz.

Kimler Liposuction Yaptırabilir?

Cerrahi operasyonların tümünde olduğu gibi liposuction işleminde de ilk olarak uzman görüşü gerekir. Bölgesel incelmede ve vücudun yeniden şekil almasında yardımcı olan bu işlem için hastaların yeni doğum yapmış ya da hamile olmaması gerekir.

Sistemik bir hastalığı olmayan her birey rahatlıkla bölgesel zayıflama işlemini yaptırabilir. Diyet yardımı ile uzaklaşmayan kilolar kabus haline gelmeden bu işlem sayesinde vücuttan atılır. Erkek ve kadınlar için herhangi bir ayrım yoktur. İki taraf ta yaptırabilir. Sizler de vücut bölgelerinizdeki fazla yağlardan şikayet duyuyorsanız operasyon sayesinde kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Vücutta En Uygun Liposuction Bölgesi

Vücudun belirli bölgelerine yapılan bölgesel zayıflama işlemi, fazla yağlardan kurtulmak için uygulanır. Zayıflama operasyonu olmasa da kilo verme sürecinin hızlanmasını sağlar. Genellikle karın ve basen bölgesinde yapılan işlem kalça, diz, bel gibi bölgelerde de yapmaya uygundur.

Yağ dokuları sıvılaştırılarak kanüller yardımı ile çekildiğinden dolayı karın ve basen bölgesinde uygulamaya daha uygundur. Kişinin deri yapısına ve yağ oranına göre en iyi teknik seçilerek uygulanır. Kanüller oldukça küçük çaplı olduğundan dolayı kısa süre içinde iyileşme gösterir.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Bölgesel zayıflama işlemi sonrasında iyileşme süreci oldukça rahat geçer. Ortalama 1 ay kadar süren bu süreç hastadan hastaya göre değişkenlik gösterebilir. Liposuction sonrasında dinlenmeye özen verilmesi gerekir. Terlememeye ve ağır işler yapmamaya önem verilmelidir.

1 ay kadar doktor tarafından önerilen korselerin kullanılması gerekir. Korse ne kadar uzun süre kullanılırsa iyileşme süreci de o kadar kısa olacaktır. Ödemlerin giderilmesi için önem taşır. İyileşme süreci boyunca hafif bacak egzersizleri yapılabilir. Selülit oluşumunu engellemek için bacak egzersizleri önemlidir. İşlemden ortalama 1 ay sonra hasta normal yaşantısına geri dönebilir.

Cerrahi bir yöntem olduğundan dolayı estetik işlemlerine oranla fiyatlar yüksektir. Fakat hastaların rahatlıkla yararlanabilmesi adına indirim uygulanır. Sizler de egzersiz ve diyet ile veremediğiniz bölgesel kilolarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Liposuction fiyatları sayesinde bütçenizi aşmadan vücudunuzu sağlıklı bir şekilde yeniden şekillendirebilirsiniz. Kilo verme süreciniz de daha hızlı geçer. Kalça, basen, karın gibi yağlanmaya daha uygun olan kısımlarınızda yaptırabilirsiniz.

Liposuction Fiyatları 2021

Günümüzde sıklıkla tercih edilen liposuction fiyatları her hastaya uygun olarak sunulur. Fiyatlar her hastaya göre değişkenlik gösterir. Yağ oranı daha fazla olan hastalarda fiyatlar da daha yüksek olacaktır. Estetik merkezlerine göre de fiyatlar değişebilir.

Sizler de bölgesel zayıflama işleminden yararlanmak istediğiniz zaman uygun fiyata hizmet sunan merkezlerden hizmet alabilirsiniz. Hastalar için uygulanan kampanyalar sayesinde liposuction fiyatları daha uyguna sunulur. Böylelikle istenmeyen yağlarınızdan bütçenizi aşmadan kurtulabilirsiniz. Ağrı ve acı hissi yaşamadan bölgesel yağlarınızdan kurtularak kilo verme hızınızı da daha hızlandırabilirsiniz.

Günümüzde bölgesel zayıflama olarak da bilinen liposuction, fazla yağ dokusunun vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Erkekler ve kadınların tercih ettiği bu işlemde fiyatlar her hastaya hitap edecek şekilde sunulur.

https://www.privacyestetik.com/liposuction/ ß hakkında bilgi için hemen tıklayın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here