Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile gerek kişiler gerek firmalar türlü tanıtım ve pazarlama hizmetlerini web siteleri aracılığıyla yapıyorlar. Web sitelerinde ihtiyaç duyulan siber güvenlik, sunucu kurulumu, web tasarım ve yazılım işlerini Semih Çetinbaş tarafından titizlikle yapılıyor.

Web sitesi işletmeler ve kurumsal kimliğini oluşturmak isteyen şirketler açısından iyi tasarlanmış bir tanıtım aracı olarak karşımıza çıkıyor. Web siteleri firmaların internetten görünen yüzü olduğu için iyi tasarlanmaları gerekiyor. Kendiniz ya da işletmeniz için bir web sitesi kurmak istediğiniz zaman bilinmesi gereken 2 temel terim vardır. Bunlar domain ve hosting olmak üzere iki önemli aşama şeklinde bulunuyor.

Domanin Nedir?

Domain kısacası alan adı yani web sitenizin adı ve adresidir. Sitenize erişmek isteyenlerin siteye girmek için kullandığı adrese domain deniliyor. Domainin hizmetinden yararlanmak için yıllık aidatları bulunuyor. Genellikle işletme için bir web sitesi açmak istiyorsanız alan adını da şirketinin adıyla aynı olması daha belirleyici olmasını sağlıyor.

Hosting Nedir?

Hosting, sitenize eşimi her zaman yayında olmasını sağlayan teknik altyapı hizmetlerine denir. Hosting sayesinde site dosyalarınızın bir sonucu içinde barındırmasını ve adresini tıklandığı anda içeriğin görüntülenmesini sağlıyor.

Hostragons Web Sitesinin Sunduğu Hizmetler

Web sitenizin kuruluşundan diğer bütün hizmetlerine kadar sizlere yardımcı oluyor. Web sitelerinizin daha kaliteli yayın yapması için gerekli olan işlemleri, güvenlik sistemleri ve gibi ihtiyaçlarınızı hostragons ​​​​​​​ tarafından maksimum düzeyde geliştiriyor.

Kaynak: https://www.hostragons.com/ucretsiz-free-hosting/

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here