‘Korona’ Türküsünü Yazdı, En İyi Halk Ozanı Seçildi

Kısa bir süre önce Koronavirüse yakalanan Halk Ozanı Abdurrahman Delen’in tedavi sırasında yazdığı türkü ödüle layık görüldü. Delen, ‘Korona’ adını verdiği türkü ile “En İyi Halk Ozanı” seçildi. Usta türkücü, Evos Angels dergisinin düzenlediği Dijital Dünyanın Enleri töreninde kendisine taktim edilen ödülü de sağlık çalışanlarına hediye etti.

Oylamalar Halka Açık Yapıldı

Dokuzuncusu düzenlenen törende sanat, iş, spor ve medya dünyasından çok sayıda isim yer aldı. 1 yıl boyunca halka açık yapılan oylamalar sonucunda seçilen Dijital Dünyanın enlerine ödülleri verildi. Özge Ulusoy ile Gökay Kalaycıoğlu’nun sunuculuk yaptığı törende en dikkat çeken kategorilerin başında ise halk ozanı seçimi yer aldı. Koronavirüse yakalanan ve bir süre hastanede tedavi gören Abdurrahman Delen, tedavi sırasında yazdığı türkü ile “En İyi Halk Ozanı” seçildi. Ozanın yazdığı ‘korona’ türküsü sosyal medyada da büyük ilgi gördü.

Ödülü Sağlık Çalışanlarına Armağan Etti

Abdurrahman Delen, dijital platformda yoğun beğeni alan ‘Korona’ türküsü için verilen ödülü sağlık çalışanlarına armağan etti. Tedavi sırasında yaşadıklarını ‘Korona’ türküsü ile dile getirdiğini söyleyen Delen, salgının son bulmasını istediğini de belirtti. 7 gün boyunca yoğun bakımda yattığını ifade ederek ödülü tüm sağlıkçılara hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here