Abiye modelleri özel gün ve gecelerde tercih edilen günlük hayatta giyilen kıyafetlerden farklı olan, özel kumaşlardan üretilen uzun ya da kısa olan elbiselerdir. Birçok modeli bulunan abiye elbiselerin en çok prenses abiye model elbiseleri tercih edilmektedir. Kadın ve genç kız kategorisinde daha çok rövanşta olan prenses abiye modelleri kız çocukları için de üretilmektedir  Kız çocuk abiye elbiseleri olarak prenses model elbiseler tercih alanındadır. Prenses model abiye elbiseleri, uzun, askılı ya da düşük omuzlu elbiselerdir. Belden üst kısmı vücudu sararken, belden aşağı kısım ise oldukça bol ve biraz daha kabarıktır. Belden aşağı kısmı tüllü ve aynı zamanda kabarık olduğundan dolayı çocuklar tarafından daha çok dikkat ve ilgi çeken elbise modelleridir.

Çocuklar İçin En Çok Tercih Edilen Abiye Modelleri

Çocuklar için en çok tercih edilen abiye elbise modelleri arasından baskılı ve düz kumaştan oluşan elbiseler vardır. Bu elbiseler Elsa kıyafeti, unicorn elbise olarak adı geçen ve baskılı olan elbiselerdir. Genellikle bu elbiseler tercihe göre uzun ya da kısa boylu olabilmekle beraber kol boyu askılı ya da uzun kollu olabilmektedir. Elbiselerin boy ya da kol boyu çocukların rahatlığına bağlı olarak ebeveynleri tarafından tercih edilebilecek bir konudur. Çizgi film karakteri baskılı elbiselerin çocuk abiye modelleri olarak daha çok tercih edilmesinin sebebi ise dikkat çekici ve ilgi konusu olmasıdır.

 

 

Düğünlere Giderken Kız Çocuklarının Giyebileceği Kıyafetler

Kız çocuk düğün elbiseleri ya da diğer adıyla abiye olan elbiseler çocukların daha çok düğün ve özel günlerde giyebileceği elbiselerdir. Bu elbiseler düğün için olabilmekle birlikte sadece düğün değil farklı alan ve ortamlarda da giyilmesi mümkündür. Bazı abiye elbiseler abartılı ve işlemesi çok iken bazı abiye elbiseler ise sade ve işlemesiz olabilir. Çocuklara tercih edilen abartısız kıyafetler sadece düğün ve özel günlerde değil birçok farklı alanda da giyilmesi ya da giydirilebilmesi mümkündür. Yani bazı abiye kıyafetler sadece düğün, kına, nişan, parti gibi etkinliklerde giyinmesini yanı sıra sade ve düz olmasının avantajı ile günlük hayatta da gezme seyahati gibi etkinliklerde de kullanılabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here