ANSGR – Ocak – Haziran döneminde prim üretimi %25,15 artışla 4,80 milyar TL’ye yükseldi.
AGHOL – Şirketin iştiraki Çelik Motor bünyesinde bulunan  MOOV ile Getir B.V. arasında ortaklık dahil olmak üzere işbirliği yapmak üzere görüşmelere başlandığı açıklandı.
ASUZU – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun A (Trk) (Stabil Görünüm), Kısa vadeli Ulusal Kredi Derecelendirme Notunun A-1 (Trk) (Stabil Görünüm), Uzun Vadeli Uluslararası Kredi Notunun BBB- (Stabil Görünüm), Kısa Vadeli Uluslararası Kredi Notunun ise A-3 (Stabil Görünüm) olarak değerlendirildiği açıklandı.
AYES – İzmir Kemalpaşa fabrika çatısı üzerine 1020 kWp (900 kW) gücünde GES yatırımının devam ettiği ve projenin onay sürecinde olduğu açıklandı.
BANVT – Şirketin Et Entegre Tesisi Kapasite Artışı Projesi ile ilgili ÇED sürecinin başladığı medyada yer aldı.
BMSCH – Şirketin ile Philadelphia’da yerleşik Intermetal – Internatıonal Metal Llc ile 150 ton karşılığında 160.732 dolarlık Çelik Hasır Satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
GENIL – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 28 – 30 Temmuz tarihleri arasında toplanacak.
EDIP – Borsa tarafından şirket paylarına 26 Ağustos’a kadar açığa satış, kredili işlem yasağı ve emir değiştirme tedbirleri getirildi.
EGGUB – Haziran ayında açıklanan ihracat siparişinin 19.766,36 Ton NP Gübresi ve 7,8 milyon dolar olarak tamamlandığı açıklandı.
EUHOL – Ege Sigorta’nın Güvence Hesabı’ndan tekrar geri alınmak üzere görüşmelere başlandığının açıklanması kapsamında, görüşmelerin devam ettiği açıklandı.
FADE – Novada Menemen AVM’sinin satılması konusunda şirkete sunulan kurumsal tekliflerin değerlendirildiği açıklandı.
FONET – Karabük İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan 3 yıl süreli SBYS Sistemi ihalesine 3,9 milyon TL ile en uygun teklifin verildiği açıklandı.
HALKB – 171 gün vadeli 80 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
KARSN – Şirketin Timisoara Belediyesi’nin şehir içi toplu ulaşım hizmetlerinde kullanılmak üzere Romanya Bölgesel Kalkınma ve Kamu Yönetimi Bakanlığı tarafından açılan, 44 Adet 18 Metre Uzunluğunda Elektrikli Belediye Otobüsü Alımı İhalesini 276,5 milyon TL bedele kazandığı açıklandı.
KLGYO – TOKİ tarafından yapılan İstanbul Beşiktaş’taki Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşım İşi İhalesi sonucu arsa üzerinde geliştirilecek proje kapsamında şirketin payı %99 olan Beşiktaş Abbasağa KLGYO – Biskon Yapı ile TOKİ arasında Arsa Satış Karşılığı Gelir Paylaşım İşi Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
GSRAY – Futbolcu Sacha Boey ile 4 yıllık anlaşma sağlandığı açıklandı.
MANAS – Şirket payları bugün Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
OSTIM – Şirket ile Ceceli Demir ve Emek Boru arasında imzalanan Kat Karşılığı Ve Hasılat Paylaşımlı İnşaat Sözleşmesi kapsamında yapılacak olan inşaatın mimari proje çalışmalarına devam edildiği açıklandı.
SNKRN – Şirketin planları arasında tahsisli sermaye artışı olduğu medyada yer aldı.

ARCLK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 1.000.000 adet pay 32,24 – 32,60 TL fiyat aralığından alınırken, bugüne kadar şirket sermayesinin %0,34’üne karşılık gelen 2.280.000 adet pay geri alındı.
INFO – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 10.000 adet pay 3,90 TL fiyattan geri alındı.
HDFGS – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 250.000 adet pay 2,67 – 2,71 TL fiyat aralığından geri alındı.
MEGAP – Yönetim Kurulu Başkanı Eda Özhan tarafından 8,05 – 8,07 TL fiyat aralığından 570.000 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %26,90’a geriledi.
ULUUN – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 110.000 adet pay 4,92 – 4,95 TL fiyat aralığından geri alındı.

IDGYO – Şirket sermayesinin 10 milyon TL’den %400 oranında bedelli olarak 40 milyon TL milyon TL nakden artışla 50 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 206.817 adet pay bugün ve yarın Borsa Birincil Piyasa’da satılacak.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here