Çin’in başkenti Beijing’de düzenlenecek olan Uluslararası Hizmet Ticaret Fuarı, bu yıl ilginç bir gelişme yaşıyor. Fuarı düzenleyen kurum tarafından yapılan açıklamaya göre, bu yılki etkinliğe dünyanın farklı ülkelerinden toplam 143 finans örgüt ve girişimi katılarak stand açacak.

3-7 Eylül tarihleri arasında Beijing’DEKİ Shougang Parkı’nda çevrimiçi ve çevrimdışı olarak organize edilecek etkinliğe katılacak olan 143 kurum ve kuruluşun 84’ü Çin Halk Cumhuriyeti’nden olacak; diğerleri 18 ülke ve bölgeden gelecek. Katılımcı şirketler arasında dünya devleri Société Générale ve Banque de Montréal de gibi kurumlar da var.

Beijing’in Finansal İşler Yönetim ve Denetim Yerel Ofisi Müdür Yardımcısı Wang Ying, sergi mekanının 17 bin metrekareden fazla bir alanı kaplamakta olmasının söz konusu sergiyi Çin’in en önemli, en geniş kapsamlı ve en etkili finansal sergisi yapmakta olduğunu belirtti. Katılımcılar,  “Bir Kuşak ve Bir Yol” Girişimi  ve Çin’in serbest bölgeleri için ortaya konmuş sınırlar arası finans hizmetlerinin gösterisini müştereken yapacaklar ve sergi vesilesiyle küresel hizmet ticaretine yönelik mükemmel finans vakaları sunacaklar. 

Uluslararası Hizmet Ticareti Fuarı (CIFTIS) sırasında çevrimiçi finans sergileri organize edilecek ve işbirliği sözleşmeleri de imzalanacak.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here