Sponsorlu Bağlantılar

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Özellikle meme küçültme sonrası kadınlar iyi şekilde istirahat etmelidir. Meme küçültme operasyonların da memelere hacim verme ve şekil bozukluğu giderilir. Buna istinaden meydana gelen sorunların tamamen çözülmesi için Beylikdüzü meme küçültme estetik müdahaleler gerçekleşir.

Operasyon önce kadınlar özellikle içki, sigara ve ilaçların kullanımında dikkat etmelidir.  Meme küçültme operasyonları da cerrahi ameliyatlardır. Buna istinaden özellikle kan sulandırıcı ilaç kullanımı   mutlaka operasyon öncesinde kesilmesi gereklidir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Beylikdüzü meme küçültme işleminde özellikle deformasyonların oluşmaması veya giderilmesi için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Ameliyat sonrasında fayda sağlayan operasyondan sonra özellikle gereken noktalar vücuda dikkat etmek ve göğüslerde herhangi bir zorlama olmamasıdır. Bununla birlikte en az 1 hafta istirahat edilmelidir. Aynı zaman da ilaçların kullanımı aksatılmamalıdır.

Beylikdüzü meme küçültme Spor için hafif egzersizler yapılmalı ve kasları zorlayacak hareketler gerçekleşmemelidir. Aynı zaman da göğüslerin ezilmemesi için sporcu sutyeni kullanılması gereklidir. Tüm bu noktalar iyileşme ve toparlanma süreci için önemlidir.

Meme Büyütme Estetiği 

Meme büyütme estetiği genellikle göğüs ölçüleri vücuda oranla küçük olan kadınlar da uygulanır. Aynı zaman da bu operasyon   göğüslerin   doğuştan küçük olması veya   hamilelik sonrası hacim kaybetmesi nedeni ile tercih edilir. Bir diğer tercih edilme nedeni    iki meme arasındaki asimetri olmasıdır. Buna istinaden meme büyütme ameliyatı ile iki meme dokusu birbirine oranlı şekle getirilir.

Beylikdüzü meme büyütme operasyonları için öncelikle 18 yaşından büyüklere uygulanır. Kadınların bedeninde estetik için yapılan operasyonlar da göğüs ölçüleri vücut ölçüleri ve içinde omuzlara uygun şekilde gerçekleşir. Meme büyütmek için   en geçerli yöntem silikon protezleri operasyonlardır. Bu işlemler de   kişinin kendi yağ dokusu gibi dokuları kullanılarak operasyon süreci gerçekleşir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır? 

Kadınların günümüzde göğüsleri olduğundan daha küçük veya büyük oranlara sahip olabilir. Özellikle küçük göğüslerde vücutta oransız bir görüntü vardır. Büyük göğüsler de ise kadınların sadece estetik olarak değil vücutta oluşacak olan ağrı veya diğer durumlardan dolayı estetik müdahaleler gerçekleşir.

Aynı zaman da Beylikdüzü meme büyütme; meme ölçüsü olarak büyük olan kadınların tercih ettiği bir ameliyattır. Buna istinaden göğüs kısmında bulunan fazla yağ ve meme dokusu kesilir. Aynı zaman da deri ve cilt alınarak meme yeniden şekillenir.

Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir? 

Göğüs büyütme yöntemleri için genellikle ülkemizde implant, yağ enjeksiyonu şeklinde operasyon yöntemleri vardır.  Beylikdüzü meme büyütme İmplant tedavisi operasyonları için yuvarlak ve damla şeklinde protezler uygulanır. Bu operasyonlar da    damla şeklinde olan göğsün anatomik yapısına çok benzeyen işlemler sağlanır.

Buna istinaden içerilerinde silikon bulunan implantlar göğüs içerisinde entegre edilir. Bununla birlikte salin yani serum fizyolojik içeren sıvı göğüslere uygulanır.   Bu operasyonlar da uygulama kabuk kısım oluşacak şekilde silikondan oluşur. Fakat bu iç kısımları farklılık gösterebilir.

İmplant tedavisi için kullanılan protezler de farklı   dış dokular da olabilir. Genellikle de düz ve pürüzlü olanları vardır. Aynı zaman da kapsül oluşumu riskinden dolayı     pürüzlü olanları tercih edilir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonlarında özellikle kişinin meme başları olması gereken pozisyona getirilir. Bununla birlikte Beylikdüzü meme dikleştirme kadınların sarkan meme dokusu şekillendirilir.

Aynı zaman da sarkan kısımda oluşan fazla deri bölgeden alınır. Memelerin büyük olması durumunda Beylikdüzü meme dikleştirme bölgedeki fazla meme dokusu çıkarılarak küçük meme yapısına sahip kişilere silikon protez uygulaması ile cerrahi operasyonlar gerçekleşir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Kadınlar için her estetik operasyon   gibi memelerin dikleştirmesi içinde bazı hayati önem taşır. Beylikdüzü meme dikleştirme operasyonunda öncelikle kadınların   18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Ayrıca sağlıklı ve fiziki gelişimini tamamlamış kadınlara uygulanmalıdır.  Tüm bu kriterlere bağlı olarak sarkma problemleri yaşayan kadınlar bu operasyonu yaptırabilir.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu