Burun ve Dudak Dolgusu Hakkında Bilgi

Dudak dolgusu Küçük enjeksiyonların kullanılmasıyla dudak konturlarının belirginleştirilmesi, doldurulması ve güzelleşmesi işlemlerinin tamamıdır. Dudak dolgusu fiyatları pek çok etkene göre değişiklik gösterebilir.  Burun dolgusu ise kısa bir şekilde anlatılmak istenirse ameliyatsız burun estetiği uygulamalarının adıdır.

Burunda köklü bir değişim olmadığı için gönül rahatlığı ile yaptırılabilir. Estetik operasyonlarda yaşanan problemlerin birçoğu da yaşanmamış olur. Ama unutulmamalıdır ki burun iç kısmında yaşanan bir sorun var ise bu burun dolgusu ile çözülemez. Burun dolgu fiyatları yapılan uygulamaya göre değişiklik göstereceğinden doktor ile görüşülmesinde fayda vardır.

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu dudak yapısının şekillendirilmesi ve dudakların hacim kazanması için yapılan uygulamadır. Dudakların iç kısmı ve çevresine yapılan dermal enjekte işlemidir. Estetik bir müdahale olan dudak dolgusu işlemi esnasında kullanılan dolgu maddesi cilde hacim kazandırmasıyla tanınan hyalüronik asitin ta kendisidir.

Bir taraftan dokuları onarırken bir taraftan da cildi pürüzsüz tutan bu hyalüronik asit dudak dokusu ile uyumlu bir yapıya sahiptir.  En doğal dudak dolgusu yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ama dudak dolgusu fiyatları pek çok etkene bağlı olarak değişebiliyor.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusunun iki çeşit yapılma şekli vardır.  Geçici dudak dolgusu ve kalıcı dudak dolgusudur. Dudağa verilmek istenen şekle göre de farklı isimler almaktadır. Kalıcı dudak dolgusunda dudaklara silikon uygulaması yapılır. Geçici dudak dolgusu işlemlerinde ise daha farklı maddeler kullanılabilir.

Fakat bunların içinde en çok tercih edileni hyalüronik asit olarak değerlendirilmektedir.  Farklı isimlerde dudak dolgusu çeşitlerinden ilki Afrodit tipi dudak dolgusudur. Dudak dolgusu fiyatları yapılacak dolgu tiplerine göre ve hastaya göre değişebiliyor.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Birçok avantaj sunan burun dolgusu yani liquid rhinoplasty henüz karar aşamasında olan ya da kararsız kalmış olan kişilere yol gösterici bir yöntemdir. Ameliyat olmak istemeyenlere de rahatlatıcı bir yol denebilir.

Bir diğer avantajı rötuşların gerçekleştirilmesinin bir hayli kolay olmasıdır. Böylelikle belli bir bölgeye az bir miktarda dolgu uygulamak istendiğinde basit bir şekilde enjeksiyon yapılması yeterli olacaktır.

Estetik cerrahi uygulamalarına oranla çok daha ekonomik olduğu için uygulama konusunda daha öncelikli tercih sebebi olmaktadır. Burun dolgu fiyatları oldukça ekonomik uygulamalardır.

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu burun kanatlarından ağız kenarına inen çizgileri gidermek amacı ile uygulanmakta olan dolgu uygulamasına verilen addır. Yaşlanma, genetik faktörler ve çevresel etkilerden dolayı bu çizgiler zamanla derinleşir ve yüz ifadesinde bile bir değişikliğe yol açar.

Sürekli var olan bu çizgiler yüzün ifadesinde de değişikliğe yol açtığından sürekli olarak bu durumdan şikayetçi olan ve rahatsızlık duyan kişilerin ilk işi nazolabial dolgu için doktorların kapısını çalmak oluyor.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Öncelikle hastanın sağlıklı olup olmadığına ve hastanın bir sağlık probleminin olup olmadığına bağlı olarak ne kadar dozda uygulanacağına ve ne şekilde uygulanacağına karar verilir.

Uygulamadan önce dolgu yapılacak bölge temizlenip steril hale getirilir. Ardından anestezik krem sürülür.  Nadiren de olsa lokal anestezi uygulanabilir. Herhangi bir acı hissetmeden de hasta bu durumu atlatmış olur.

Nazolabial Dolgu Fiyatları

Nazolabial dolgu fiyatları uygulamayı yapacak olan uzmana ve yapılacak olan hastaneye göre değişiklik göstermektedir.  Bunun yanı sıra dolgu yaptıracak olan hastanın oluk probleminin derecesine, genişliğine ve harcanacak olan dolgu malzemesi miktarı gibi faktörler de fiyatı etkiler.

Ayrıca burun dolgu fiyatları hastanın yaşı, cilt yapısı ve dolgunun süresi de yine fiyatı etkileyen etmenler arasındadır. Dolgu işlemi sonrasında kullanılacak olan ilaçların hastane tarafından karşılanıp karşılanmayacağına göre de fiyatta değişiklik olur.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here