Genel

Coşkun Çetin: Gelecek için dijital işlere daha fazla ağırlık vermemiz önemli

Türkiye’nin en büyük webmaster platformu R10.net’in yönetim kurulu başkanı Coşkun Çetin Türkiye’nin farklı yerlerinde yaşayan ve farklı dijital sektörlerde çalışan bilişimcileri İzmir’de bir araya getirdi.
Çetin, Bornova’da düzenlenen etkinlikte gençlerle bir araya geldi. Etkinlik covid-19 salgınından dolayı 100 kişilik kontenjan sınırı ile gerçekleştirildi.

Dijital Sektörlerin Mevcut Durumu Ve Beklenen Gelişmeler Konuşuldu

Etkinlikte dijital sektörlerin mevcut durumu ve beklenen gelişmeler hakkındaki diyaloglara ağırlık verildi.
R10 etkinliğinde dijital sektörlerin gelecekteki önemi, sektörlerde yaşanılan sorunlar, dijital yatırımlar ele alındı.
Coşkun Çetin “Bir Google, bir Facebook, bir WhatsApp’ın değeri Borsa İstanbul’da işlem gören tüm şirketlerin değerine yaklaşıyorken, gelecek için yazılıma, dijital işlere daha fazla ağırlık vermemizin önemini büyük” dedi.

R10.Net Nedir?
R10.net 2005 yılında kurulan Türkiye’nin en büyük webmaster platformudur. Alexa istatistiklerine göre Türkiye’de en çok ziyaret edilen ilk 15 Türk sitesi arasındadır. R10 hem kurumsal hem de bireysel kullanıcılara hitap ederek iş veren ve iş yapmak isteyenleri bir araya getirmektedir.
R10’da Bilişim ile alakalı hemen hemen her sektör yer alır. Hosting, Domain, Sunucu, Yazılım, Tasarım, Grafik, İçerik Hizmetleri ve Makale, E-Ticaret, Sosyal Medya, Webmaster, Teknoloji, Programlama, Google ve Arama Motorları, SEO vb. gibi konularda ticaret yapabilir, kendinizi geliştirebilir ya da öğrenmek istediğiniz konularda bilgi sahibi olabilir, legal olan her online sektörde yaşadığınız sorunları çözümleyebilmek için uzmanlardan kolay bir şekilde destek alabilirsiniz.

Coşkun ÇETİN Kimdir?

Coşkun Çetin, 25 Haziran 1989 tarihinde İzmir Karşıyaka’da doğdu. Yüksek öğrenimini 9 Eylül Üniversitesinde tamamladı.
Çetin, 2007 yılında kurduğu MegaTR Hosting isimli firma ile Hosting ve Bilişim sektörlerinde faaliyet göstermeye başladı.
Megatr Hosting firması günümüzde 40.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapmakta.
2013 yılında R10.Net’e ortak olan Coşkun Çetin, 2018 yılında kalan hisseleri satın alarak tek sahibi konumuna geldi.
Coşkun Çetin 2018 yılından bu zamana kadar R10.net’i geliştirmeye devam ederken aynı zamanda farklı dijital yatırımlara da devam etmekte.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu