Sertleşme problemi, pek çok erkeğin yaşadığı sorunlardan bir tanesidir. Srtleşme probleminin en etkili tedavi yöntemlerinden bir tanesi de mutluluk çubuğu yöntemdir. Mutluluk çubuğu esasen penis protezine verilmiş olan bir isimdir. Bu protez, sertleşme problemi yaşayan erkeklerin sorunlarına kesin bir çözüm olmaktadır.

 

Mutluluk Çubuğu Nedir?

 

Penil protezler ya da halk arasındaki adı mutluluk çubuğu ya da penil implantlar, sertleşme bozukluğu yaşamakta olan erkeklerde cerrahi şekilde olmayan tedavileri kapsayan ereksiyon haplarının kullanımı, vakum cihazları ve en son olarak da enjeksiyon tedavisi sürecinde cevap alınamadığı durumlarda ise iktidarsızlığın en son ve aynı zamanda da kalıcı tedavi seçeneği olmaktadır.

 

Penil protez tedavisinin geri dönüşünün olmamasından dolayı ameliyatı yaptırmayı düşünen kişilerin doktorları ile bahsedilen tedavinin avantajları ve muhtemel dezavantajları konusunda konuşmaları ve ikna olmaları son derece önemlidir.

 

Mutluluk Çubuğunun Yapısı Nasıldır?

 

Mutluluk çubuğu ameliyatı penis içerisindeki süngerimsi yapıdaki dokunun (corpora cavernosum) yaklaşık olarak bir saat sürmekte olan bir ameliyat ile sert ya da şişirilebilir silindirler ile değiştirilmesi biçiminde açıklanabilmektedir. Bütün penil protezlerde, cerrahi açıdan yerleştirilebilen protezler vücut içerisinde bütünüyle gizlenmiştir. Dışarıdan bakılması durumunda hiçbir biçimde protezin varlığı anlaşılmamaktadır. Mutluluk çubuğu taktırmış olan erkekler arzu ettikleri zaman istedikleri düzeyde cinsel ilişkide bulunabilmektedir.

 

Mutluluk Çubuğunun Faydaları Nelerdir?

 

Mutluluk çubuğunun en önemli faydası sertleşme problemine kesin ve kalıcı bir çözüm yöntemi sunmasıdır. Bu sayede sertleşme işlevini kaybetmiş olan cinsel organ, bu özelliği penis protezi yardımı ile sertleşme işlevini yeniden kazanmaktadır. Uzun süreli klinik veriler penil protezlerin bir hayli etkili ve güvenilir olduğunu ortaya koymaktadır. Penil protezin takılmış olduğu hastalar ile yapılmış çalışmalar kapsamında şişirilebilir penis protezlerin yaklaşık olarak % 90 ile 95’inin cinsel ilişkiye ideal bir sertliğe eriştiğini göstermektedir.

 

Sözü edilen çalışmalar; hem kullanıcılar için hem de partnerleri ile alakalı memnuniyet oranlarının yaklaşık %90’ların üstünde olduğunu ve aynı zamanda erkeklerin büyük bir çoğunluğu aynı durumu yeniden yaşamaları durumunda bu tedavi alternatifini yeniden tercih edeceklerini bildirmişlerdir. Bununla birlikte mutluluk çubuğu faydaları kapsamında protezlerin hem doğal görünümü hem de kolay bir şekilde kullanımı memnuniyet düzeylerini artırmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here