Protez Jel Tırnak

Protez jel tırnak; son zamanlarda takma tırnağa alternatif olarak çok kullanılan bir tırnak yöntemidir. Peki bu tırnağı bu kadar popüler yapan nedir ve nasıl yapılır dilerseniz bunları açıklayalım.

 

Protez Jel Tırnak Nedir?

Protez jel tırnak; deriye ve tırnağa uyumlu olan bir tür jel ve kalıplar yardımı ile protez tırnak yapma yöntemidir. Bu uygulama hem evde hem de güzellik merkezlerinde uygulanan bir yöntemdir.

Kalıplar yardımı ile oluşturulan tırnaklar daha sonra özel bir ışın veren makine yardımı ile kurutulur ve tırnak gibi sert bir hale getirilir. Ardından da dilenilen boyda kısaltılıp dilendiği gibi şekil verilebilir.

Tıpkı kendi tırnağınızda olduğu gibi jel tırnaklarınızı da törpü yardımı ile şekillendirebilirsiniz. Plastik görüntüsünde olan bu tırnaklar boyanmadan kullanılabilecek bir görüntüye sahip değildir.

Bu yüzden de dilerseniz normal bir oje dilerseniz de kalıcı oje yardımı ile jel tırnaklarınızı boyayarak kullanabilirsiniz.

Yapılan uygulama tırnağa yapıştığı için elbette tırnağa zarar verebilir. Bu yüzden de işlem öncesi tırnaklarınıza baz uygulamak tırnaklarınızın korunması için son derece önemlidir. Direk olarak kimyasala maruz kalan tırnaklar zaman içinde kırılabilir ve sararabilir.

Aynı zamanda aralıksız ve sürekli olarak bu tip uygulamalar yapmak da doğru değildir. Protez jel tırnak tırnaklarınızın uzama süresine göre değişen bir sürede kalıcıdır.

 

Tırnaklarınız uzadıkça diplerde boşluk oluştuğu için jel tırnaklarınızı yenilemeniz gerekir.

Bunun dışında protez jel tırnaklarınızı aseton, pamuk ve folyo yardımı ile çıkarabilirsiniz.

Bunun için; bolca aseton sıktığınız pamukları tek tek parmaklarınıza sarın ardından üzerine folyo sarın ve bu şekilde ortalama iki üç dk kadar bekleyin. Daha sonra jel tırnaklarınızın kalkmaya başladığını göreceksiniz. Gül ağacı çubuğu yardımı ile hafif hafif iterek jel tırnaklarınızı kendiniz rahatlıkla evinizde çıkarabilirsiniz.

 

Bu tip uygulamalarda son derece dikkatli olmak gerekir. Aksi taktirde tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz. Bazı kişiler törpü ile törpüleyerek yani bir nevi kazıyarak jel tırnakları çıkarmaktadır. Ancak bu yöntem asla önerilen bir yöntem değildir.

Bu tip yöntemler tırnağınızın incelmesine ve sağlığını kaybetmesine neden olacaktır. Jel tırnaklarınızı çıkardıktan sonra özel nemlendirici yağlar ile tırnaklarınıza bakım yapmak da kaybedilen nemi geri kazandıracaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here