Kadınlarda dış genital bölge olan vulvanın çeşitli nedenlerle kararması durumunda yapılan beyazlatma işlemlerine deniliyor. Vajinal beyazlatma için çeşitli işlemler mevcuttur.

 

Vajinanın Kararma Nedenleri Nelerdir?

 

Genital bölge hormonlardan ve dış etmenlerden kolayca etkilenen bir yapıdadır. Bu sebeple ilgili bölge farklı etmenlerle kararma gösteriyor. Bu etmenler şöyledir:

 

Yaşın ilerlemesi

 

Hormonal olan bozuklukların yaşanması

 

Gebelik durumu

 

Sentetik iç çamaşırının sık bir şekilde giyilmesi

 

Giyilen kıyafetlerin sıkması

 

İlgili bölgeye cilt PH dengesini değiştiren temizleyiciler, kremler kullanılması

 

Bu bölgeye ağda, epilasyon, lazer, tüy dökücü krem vb. uygulanması

 

Genital bölgeye hijyenin iyi yapılmaması

 

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

 

Erbium yag lazerler yöntemi ile vajinal beyazlatma

 

Q Switch lazerler yöntemi

 

Renk açan mezoterapi ürünlerinin kullanımı

 

Mikrodermabrazyon yöntemi

 

Dermabrazyon yöntemi

 

Genital PRP yöntemi

 

Sölüsyonlar ile tedavi

 

Bu yöntemler arasından hasta için en uygun vajinal beyazlatma yönteminin muayene yapılarak belirlenmesi gerekiyor.

 

Lazerle Vajinal Beyazlatma İşlemi

 

Lazerle yapılan vajinal beyazlatma işleminin son zamanlarda en çok tercih edilen yöntem olduğu biliniyor. Bu yöntemde ilk olarak lazer yarattığı sıcaklıkla deriyi ısıtarak kolajen sentezini arttırıyor. Bu ısınma sayesinde deri soyularak yenileniyor. Bu işlem kısa sürede yapılmaktadır. Ve kişi normal hayatına hemen dönebilmektedir. Kararma oranının çok olduğu durumlarda ilgili yöntem seanslar şeklinde uygulanmaktadır.

 

Bu yöntem uygulandıktan sonra hastalarda ciddi bir yan etki gözlenmediği araştırmacılar tarafından söyleniyor. Fakat bu operasyondan sonra hafif şekilde yanma, kızarıklık, batma gibi etkiler kısa sürede görülmektedir. Bu işlemin uzmanlar tarafından yapılması gerekiyor. Aksi takdirde ilgili bölgede yanıklar oluşabilir.

 

Vajina dış etkenlere karşı duyarlı bir yapıdadır. Bu yüzden vajinal beyazlatma işleminin kalıcılığı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu sebepten ötürü vajinal bölgenin bakımının iyi sağlanması gerekiyor. Sağlıklı beslenme, pamuklu iç çamaşırı gibi etmenler genital bölge bakımı için önemli kabul ediliyor.

 

JİN OPR. DR. Timuçin TİMUROĞLU Kadın Doğum Ve Hastalıkları Uzmanı

 

Timuçin Timuroğlu’nun vajinal beyazlatma işlemini gerçekleştirdiği biliniyor. İlgili doktor bu alanda sahip olduğu deneyimi ve kaliteli ekipmanları ile hizmet veriyor. İlgili işlem için Timuçin Timuroğlu’nun önerildiği biliniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here