Gündem

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ankara Ağır Ceza Avukatı

Ceza davası dosyalarına bakan, soruşturmalarda ve davalar da şüpheli zannında ki bireyleri savunan, dava da müştekinin ve yahut mağdurun vekilliği yapan, kısaca ceza hukukuyla alakalı olan davaları takip edip savunma görevini yapan ve davaları sonuçlandıran avukatlara genel dilde ceza avukatı tanımlaması yapılır.

Ceza Avukatları Nasıl Çalışır?

Hem zan altında ki bireyin özgürlüğü açısından hem de dava aşamasında ki mağdur kişinin hakları açısından toplumun en kritik meseleleri ile ilgilenmektedir. En temelden bakıldığı zaman tüm meslektaşlarının yaptığı gibi bireyin savunma işlevini ifa etmeye çalışmaktadır. Fakat yine de ceza avukatlığı yapanların yapmış olduğu savunma görevi, diğer avukatlık ve hukuk branşlarının savunma işlevinden biraz farklılık göstermektedir Ankara ağır ceza avukatı en direk olarak bireyin özgürlüğünü ilgilendiren bir alanda mesleğini ve görevini icra eder. Bu hassasiyetten ötürü, üstlenmiş oldukları davalar nezdinde oldukça sıkı bir inceleme yapar ve bu inceleme sonucunda savunma görevini en iyi şekilde icra etmeye çalışır.

Ankara ceza avukatı en riskli ve en sorunlu davalarda mesleki faaliyetlerini icra etmektedir. Avukatlık mesleğini icra edenler özellikle toplum tarafından yer yer bazı haksız ithamlara maruz kalır. Bunun nedeni ise avukatlarının savunmalar da müvekkilleriyle özdeşleştiriliyor olmasıdır. Bu durum gerçekten yanlış bir bakış açısıdır. Müvekkilleriyle ve vekalet ettikleriyle bir tutulmamaları için meslek etik ve ahlak kurallarını göz önünde bulundurarak davranması gerekmektedir.

Avukatlarla Vekalet Verirken Nelere Dikkat Etmeli?

Avukatların baro sicil kayıtlarından aldıkları ve başarılı oldukları davalar konusunda fikir sahibi olunabilir. Çoğu davacı ya da davalı bir avukat ile anlaşırken tavsiye üzerine hareket eder. Ceza davalarında yılların tecrübesi olan Av. Samet Celt hukuksal prosedürler ve davalar konusunda uzmandır. Ceza davaları ya da temyiz davalarında tecrübelerinden faydalanarak siz de mahkeme ile ilişkilerinizi en kısa sürede bitirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu