Gündem

Biden: “Demokrasiyi savunmak ve vahşeti önleemk için buradayız”

ABD Başkanı Joe Biden, Polonya-Ukrayna sınırında ABD askerlerine hitap etti. Biden, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Ukrayna halkı çok omurgali bir halk. Çok uzun yıllardır kendilerini eğitiyoruz. Ama gerçekten sıradan Ukrayna vatandaşının da nasıl ülkesini savunduğuna bakın. Kadınların çocukların önünde duran sivilleri görün.  Demokrasiyi savunmak ve Ukrayna’daki vahşetin sona erdirmek için buradayız. 

Çok önemli bir noktadasınız. Bu ulusun dünya tarihinin en iyi savaşının  gücüsünüz. 2. Dünya Savaşı nesli ama hiçbir nesil böylesine bir dönem yaşamadı. Bütün yaşadıklarına karşı göreve devam etmelerini görüyoruz.  Bizim kutsal bir sorumlulığumuz var. Savaşa gönderdiğimiz askerleri en iyi şekilde kuşatmak bizim kutsal sorumluluğumuz. 

Yüzbinlerce kişi oğlum gibi cepheye gitmeyi seçti. Avrupa’nın kendisine yeniden güvenini sağlamasını ortaya koydunuz. Biz dünyanın geri kalanı için organize eden bir prensibiz, evet onlar sizlersiniz. Size teşekkür etmek için geldim. Hizmetiniz için teşekkür ederim. İnancını kaybetme değil, inancını yay. Tanrı hepinizi korusun.”
Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu