Düğün hazırlıkları yaparken en kritik meselelerden bir tanesi düğün pastası seçimidir. Pastanız tamamen sizi yansıtmalı aynı zamanda bütçenizi de sarsmamalıdır.

İster hazır ister ısmarlama olsun düğün pastanızı seçmenin, düğün yolculuğunuzun keyfini tamamlayan güzel bir deneyim olması gerektiğini düşünüyoruz. Bu yüzden size birkaç tavsiyede bulunduk.

Düğün kararlarınızı verene kadar bir pasta seçimi yapmayın. Düğününüz, bir hikaye anlatmak için küratörlüğü yapılan birçok farklı unsurdan oluşur. Pastanız bu unsurlardan biri ve her bir unsurun hikayenin bir parçası olarak uyumlu bir şekilde çalışmasını istersiniz. Çoğu durumda diğer unsurlar hikayenin temellerini oluşturur. Bir pasta tasarımı seçmeden önce bazı ayrıntılar vardır. Bu ayrıntılar arasında örneğin mekan, çiçekler ve stil vardır. Bu kararların belirlenmesi pasta seçiminiiz kolaylaştırır. Çiftlerimize düğün pastalarını düğün tarihinden 3 ile 6 ay öncesinden pasta seçimini bitirmelerini öneriyoruz.

Başkalarının İsteklerine Göre Karar Vermeyin

Herkesin istediğine göre bir lezzet seçmeniz doğru değildir. Düğününüz hem sizinle hem paylaştığınız aşkla hem de bunu misafirlerinizle kutlamakla ilgilidir. Tatlar, dokular ve aromalar anıları çağrıştıran ve yenilerini yaratan deneyimler sağlamalıdır. Trendlere uymak zorunda değilsiniz. Sadece sevdiğiniz lezzetleri seçin.

Pastanız Sadece Yemek Değil Bir Sanat Eseri Olmalıdır

Bu nedenle, pastanızı tasarlarken mekanın boyutunu dikkate almak önemlidir. Örneğin, büyük bir limonlukta veya seçim çerçevesi içindeyseniz, bir izlenim yaratmak için daha uzun bir pastaya ihtiyacınız olabilir. Bunu yapmak için daha fazla pastanız olması gerekmez. Pasta tasarımcınız, pastanızın dış görünümünde hiçbir fark olmaksızın daha fazla yükseklik eklemek için maket katmanlar eklenebilir.

Mutlaka Bütçe Belirleyin

Düğün hazırlıkları temelinde bütçeyle alakalıdır. Gelinliğinden mekanına, ayakkabısından makyajına kadar yaptıracağınız her şey bütçeyle alakalıdır. Düğün pastası seçerken de bu durum böyledir. Pastanızın maliyeti, tasarıma ve porsiyon sayısına bağlı olur. Pastanızın yapımı çok fazla beceri gerektirirken aynı zamanda çok fazla vakit alır. Hatta bazı tasarım öğelerinin oluşturulması birkaç gün bazen aylar sürebilir. Tavsiyemiz, sizin için en iyi olanı önerebilecek pasta tasarımcınızla dürüst konuşmalar yapmanızdır.

Evlilik hazırlıkları konusunda daha fazla bilgi almak için https://www.dugunveevlilikhazirliklari.com/ adresine tıklayın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here