Gündem

Babacan: “Siz mührü basın, gerisini biz çözeriz”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Manisa programı kapsamında halkla bir araya geldi. 

Esnaf, her geçen gün artan maliyetlerden şikayet ederken, vatandaş hayat pahalılığından dert yandı. Babacan ise, “2001 ve 2008 krizini çözdük mü, çözdük. Biz boş konuşmuyoruz. Bu krizi de kolaylıkla çözebiliriz” diye konuştu. 

Babacan şunları kaydetti:

Siz mührü basın, gerisini biz çözeriz

“2001 ve 2008 krizini çözdük mü, çözdük. Biz boş konuşmuyoruz. Bu krizi de kolaylıkla çözebiliriz. Bu iş dürüst ve ehil kadrolarla olur. Yani ülkeyi yöneten kadroların hem dürüst hem de ehil olması lazım. Onun için yürütemiyorlar zaten. Seçim günü geldiğinde DEVA’nın altına mührü basıyoruz, gerisini biz çözeriz” dedi. 

Her gün zam

Babacan’ın sohbet ettiği esnaflardan biri de Babacan’a artan maliyetlerden şikayette bulunarak, “Türkiye’yi kurtarmanızı istiyoruz. Zamlardan, artık vatandaşın derdini dinlemekten bıktık. Mal mı satalım insanlara açıklama mı yapalım şaşırdık artık. Her gün zamla karşılaşıyoruz. Hale gidiyoruz bize pazartesi günü gelecek zammı söylüyorlar. Şu ülkenin gidiş hattını el birliğiyle değiştirelim inşallah.” diye konuştu.  

TÜİK inandırıcı değil

Babacan’ın sorunlarını dinlediği bir diğer esnafsa, TÜİK’in açıkladığı enflasyon rakamlarının inandırıcı olmadığını belirterek, “Buraya malzeme almaya geldim, malzemeler ateş pahası. Fiyatlar korkunç. Cephe mantolama işleri yapıyorum, her gün fiyat değişiyor, her gün ayrı bir rakam. TÜİK çok inandırıcı değil. Bize göre enflasyon şu an en az yüzde 200. Ben senetle iş yapıyorum, inanın insanlar borçlarını ödemekte zorlanıyor. Geçen sene 1000 liraya 10 paket köpük alıyordum şimdi 4 paket zor alıyorum” dedi. 

Günlük yevmiyemle peynir ve yumurta alabiliyorum

Emekli bir vatandaş da, enflasyon ile emekli maaşları arasındaki farka değinerek Babacan’a dert yandı. Hayat çok zor diye konuşan emekli, “Öyle bir pahalılık var ki, geçinmek çok zor. diye konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu