Evlilik Sözleşmesi

Günlük yaşamda bir çok kişi evlilik yapar. Bu evlilikler çoğu zaman olumlu sonuçlansa da olumsuz sonuçlanan evlilikler vardır. Bundan dolayı kişiler evlenir iken oldukça fazla düşünmelidir.

Eğer karşılarındaki kişinin uyumlu olduğunu düşünmezler ise kesinlikle evlilik yapılmaz. Küçük bir uyumsuzluğun daha sonra çok büyüyeceğini düşünürler. Bundan dolayı evlilik yapacak kişiler karşısındaki kişiyi oldukça fazla ölçüp tartarlar. Daha sonra da evlilik yapmaya kesin olarak karar verir ve ona göre hareket ederler.

Evlilik Nedir?

Evlilik iki kişi arasında gerçekleştirilen bir tür sözdür. Kişiler evlilik yaparken attıkları imza ile birbirlerine sadık olma konusunda söz vermiş olurlar. Aynı zaman bu imza ile daha bir çok konuda birbirlerine söz verirler.

Kimler Evlilik Yapabilir?

Evlilik belirli yaşa ulaşmış kişiler tarafından gerçekleştirilebilir. Bu kişiler de en az 18 yaşında olan kişilerdir. Yani iki kişi evlenmek istiyor ise öncelikle reşit olmalıdır. Daha sonra da evlenecek kişilerin uyumuna bakılır. Eğer kişiler uyumlu değil ise yine evlilik gerçekleştirilmez. Bazen de kişiler uyumlu olsa da mal rejimi konusunda anlaşım sağlayamaz.

Evlilik Sözleşmesi Nedir?

Evlilik sözleşmesi de yine evlenecek olan kişiler arasında yapılır. Kişiler evlenir iken karşıdaki kişiden bir söz ister. Bu söz de ayrılır iken karşı taraftan herhangi bir istekte bulunmamasıdır. Bazı kişiler evlilik sözleşmesi durumuna oldukça fazla karşıdır. Çünkü evlenecekleri kişilerin onlara güvenmediklerini düşünürler.

Kimler Evlilik Sözleşmesi İmzalar?

Evlilik sözleşmesi yine evlenmek isteyen kişiler arasında gerçekleştirilen bir söz verme belgesidir. Genel olarak bu belge mal varlığı oldukça yüksek olan kişiler tarafından imzalanır. Karşıdaki kişiye güvenebilmeleri için bu belgeyi imzalatmak isterler. Evlilik sözleşmesi konusunda kişiler bazı durumda anlaşamaz ve boşanma avukatı arayışı içerisine girerek ayrılmaya karar verirler.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here