Sponsorlu Bağlantılar

1970 Yapımı; Kan Emiciler

Bir sonraki filmlerinde en azından ilginç bir şeyler yapmak için güvenebileceğiniz aktörler (kuşkusuz çok az) var. Belki ticari ama ilginç ya da sadece iyi bir iplik ya da biraz daha deneysel bir şey olacak. Ama alaycı bir saçmalık içinde görünmemek için onlara güvenebilirsin.

Sonra gün gelir ne olursa olsun vazgeçip para için yola çıkarlar; ne yazık ki, hala eski ‘güven’ temeline göre hareket ediyorsunuz ve doymanız ve bu kişinin artık son filmi için bir kalite barometresi olmadığını anlamanız için epeyce hindi gerekiyor. önce yorumları okusan iyi olur.

Pek çok üzücü gerçekleşme anı: Dreamcatcher’da Morgan Freeman ; Komik Oyunlarda Tim Roth ; Gizli Pencerede Johnny Depp (evet, en azından The Libertine ve The Brave işlendi) ve Pirates devam filmlerinde; Guy Pearce Zaman Makinesinde …

https://turkcedublajfullhdizle.com/127-saat/

Evet, üzücü ama kaçınılmaz. Büyük vergi faturaları gelir ve bunların ödenmesi gerekir. Ayarlanacak İsviçre bitirme okulları, desteklenecek kokain alışkanlıkları var ve idealler gençler içindir…

Buna rağmen, kahramanım Peter Cushing’in ‘yunan vampir filmi’ Bloodsuckers kadar korkunç bir şeyde görünmesine hala şaşırıyorum . Patrick Mower gibi bir kaşar peyniri (bu durumda beyaz peynir), filmdeki tek çaba gerektiren performansı gösterse bile yeterince adil; ama Hammer Horror’ın büyük ustasının, bu berbat şenliğe katkıda bulunduğu anlaşılan üç günlük çekimde kesinlikle yapacak daha iyi bir şeyi vardı (ve vampirlerden bahsetmiyorum).

Bloodsuckers , güçlü Oxbridge don Walter Goodrich’in (Cushing) saygın akademik dahi çocuğu ve klasik Yunan kültüründe otorite sahibi Richard Fountain’ın (Mower) hikayesini anlatıyor. Yunanistan’dayken, oldukça ciddi delikanlı sıcak çarpması geçirmiş ve Carry-On’un ‘Countess Of Cleavage’, endomorfik Imogen de dahil olmak üzere parlak genç şeylerle dolu uyuşturucu kullanan bir vampir mezhebine karışmış gibi görünüyor. Hassall. Saygın ve boşa harcanmış bir oyuncu kadrosuna yapılan bu çok dekoratif ekleme, ilk beş dakika içinde onun çıplak sahnesini yoldan çıkarıyor ve gizemli tarikatın baş-vampir/baştan çıkarıcısı sıfatıyla bu filmi kurtarmak için daha fazla hiçbir şey yapamaz.

Daha ucuz aktörler -yani zamanı Cushing, Edward Woodward, Patrick ‘Bir maaş çeki için her şeyi yaparım’ MacNee ve hatta La Hassall’dan daha kapsamlı olarak satın alınabilecek olanlar- tüm sefil işi halletmek için derhal Yunanistan’a gönderilir. ve inatçı kahramanımızı, kronik iktidarsızlığının pek fark edilmeyeceği, akademinin tozlu bahçelerine geri götürün.

Film, özellikle Biçme’nin himayesindeki (Johnny Sekka) ile homoseksüel bir bağa sahip olabileceği çıkarımında, cinsel bir alt metne aşılamaya yönelik çeşitli biçimlerde beceriksiz girişimleri inceliyor; ancak bu tema, sansür tarafından parçalara ayrılmış ve dada-ist tarzda yeniden birleştirilmiş gibi görünen filmin kendisinde hiçbir yere gitmiyor, öyle ki izleyicinin neler olup bittiğine dair sadece belirsiz bir fikri var.

Benim versiyonumda, tüm filmdeki tek yarı düzgün kurgu parçası – genç vampir yuvasındaki uyuşturucu bağımlısı bir ucube – kendisi kesme odası zeminine çarpmış ve orada duyduğuma rağmen, seyrek ekstralar bölümüne doğru sürünmüş. Bloodsuckers’ın onu filmin kendisinde tutan başka bir versiyonu.

Mower’ın çok tartışılan gevşekliği, filmin vampirizmi cinsel arzunun bir S&M yüceltmesi, eski bir mitte yeni bir kırışık ve ilgi çekici olasılıkları daha iyi bir ev sahibi filmi hak eden bir şey olarak görmesinin temelini oluşturuyor. Ama sözde entelektüel incelik asla, Imogen Hassall’ın pahalı çıplak sahnesini, tarafsız izleyicileri kendine çekmek için 1. makarada harcayan ve hem lastik yakalıları hem de korku hayranlarını karmakarışık bir şekilde sıkmaya devam eden bir filmin güçlü kıyafeti olmayacak. Yunanistan’ın kuşkusuz pitoresk manzaraları çevresinde saçma sapan vampir avı gezisi. Hassall’ın kanunlara meydan okuyan vampirleri, tüm o Yunan güneş ışığına karşı bile görünmüyorlar ve kahretsin, saykodelik ilaçlarına bayılıyorlar.

Yarı ölü, hipnotik bir durumda ülkesine geri gönderilen, iyileşmekte olan bir Biçme Makinesi, Oxbridge ininde, düşündüğümüz kadar ölü olmayan Hassall tarafından sakallı ve onun tezahürlerine yönelik tuhaf cinsel takıntısı, patlayıcı bir düzen karşıtı rant olarak. sıkıcı nişanlısının boğazını ısırarak ve kampüsün kulelerine tırmanarak tamamlamaya karar verdiği bir akşam yemeği. O, şimdi bir kazıkla usulüne uygun olarak silahlanmış olan, muhtemelen eşcinsel sırdaş Sekka tarafından takip edilmektedir (Cushing’in bu işi yapması gerekmez mi? Ah şey, o çocuğun babası, sanırım…). Çatıdan düşer, kazık iner ve hepsi bu kadar.

Kan emiciler , etkili bir istismar filmi olamayacak kadar az seks ve uyuşturucuya sahip ve herhangi bir korkuyu sağlamak için çok sulu bir korku türü sunuyor. Prodüksiyon sorunları nedeniyle çok aceleyle toplandığı söyleniyor ve James Trevelyan’ın 1970 ‘X’ sertifikasına uygun hale getirme çabalarının filmin tutarlılığı için çok az şey yaptığını varsayabilirim.

Yönetmen Robert Hartford-Davis, bu saçma sapan ve o kadar da kanlı olmayan hikayenin uzunluğu boyunca haklı olarak takma ‘Michael Burrowes’un arkasına saklanıyor ve öyle olmalı: Peter Cushing’den kötü bir performans alan birkaç yönetmenden biri.

https://turkcedublajfullhdizle.com/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu