Sponsorlu Bağlantılar

Tadalafil Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

Tadalafil Nedir Ve Mutluluk Çubuğu

 

Tadalafil, sertleşme bozukluğu yaşayan erkeklerde tedavi amaçlı kullanılan oral yolla alınan bir ilaçtır. Sertleşme bozukluğu, cinsel uyarılma sonrası her erkekte olması beklenen doğal ereksiyon halinin gerçekleşmemesidir. Sebepleri araştırıldığında diyabet, tansiyon, kalp damar sorunları gibi hastalıklar olmakla birlikte cinsel kaygı gibi psikolojik sorunlarda olabilmektedir.

 

Sertleşme sorunu bulunan erkeklerin ilk yapması gereken, kendi başlarına teşhis koymadan önce bir üroloji hekimine başvurmak olmalıdır. Hekimin yapacağı fiziksel muayene ve soracağı sorulara ek olarak istenen bazı kan testleri ile sorun tespit edilecektir.

 

Tedavi

 

Tedavi bozukluğun sebebine göre her hasta için değişkenlik gösterecektir. Psikolojik temelli sorunlarda öncelikle cinsel terapi denenebilir. Terapiler bazen yalnız bazen partnerle olmakla birlikte kişilere sorunlarla baş etme yeteneği kazandırılması amaçlanır. Bazı hastalarda tek başına terapi de yeterli olabilmektedir. Sorun bir hastalık nedeniyle yaşanıyorsa öncelikle altta yatan hastalığın tedavisine başlanılarak sertleşme bozukluğuna faydası olup olmadığına bakılır. Bu da çözüm olmadı ise oral yollarla alınan ereksiyon haplarına başvurulur.

 

Bu haplardan biri piyasada eczanelerde satılan sertleştiriciler den olan tadalafil adıyla bulunan ilaçtır. Etken maddesine göre farklı isimler alan ereksiyon hapları bulunmaktadır. Hapların hepsinin çalışma mantığı aynıdır. Cinsel uyarılma sonrası penise giden kan akışını hızlandırarak doğal ereksiyona destek olmayı hedefler. Haplardan olumlu sonuç alabilmek için penise giden sinir ve damarlarda kalıcı hasar bulunmaması gerekir. Bazen prostat ve benzeri ameliyatlar sonrası bu damarlarda kalıcı hasar bulunabilmektedir.

 

Bu hastalarda haplar olumlu sonuç vermeyecektir. Oral yoldan alınan ilaçların çözüm vermediği durumlarda başvurulacak birkaç yöntem daha vardır. Bunlar penise enjeksiyon tedavisi ve vakum cihazlarıdır. Hiçbiri kalıcı çözüm vermemekle birlikte bunlarda sertleşme sorununu çözmede yeterli olmadı ise, en kesin çözüm mutluluk çubuğu ameliyatıdır.

 

Penil Protez Nedir?

 

Penil protezler bir diğer adıyla mutluluk çubukları, küçük bir operasyon ile penise kesi yardımıyla girilerek içerisine protezler yerleştirilmesidir. Kalıcı bir çözüm yoludur. Uzun yıllar kullanılabilmesi nedeni ile de ekonomik bir çözüm yoludur. Penil protezlerin kullanıcı memnuniyeti oldukça yüksektir. Yaklaşık 40 yıldır dünya genelinde kullanılmaktadır. Üç parçalı ve tek parçalı protezler olmak üzere iki çeşidi vardır.

 

Tek parçalı protezin kullanımı daha basit olmakla birlikte üç parçalı olan da daha doğal bir görünüme sahiptir. İkisi de sağlıklı cinsel ilişkiler sağlar. Ameliyat sonrası ilişki sırasında alınan hazda bir değişiklik olmaz. Protezlerin farklı çap ve boyutta olanları vardır. Ameliyat öncesi kontrol ile doktor hastaya en uygun protez ve boyutuna karar verir. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edininiz.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu