Sponsorlu Bağlantılar

Boşanma avukatları size nasıl yardımcı olabilir

Boşanma, çoğu zaman duygusal ve finansal olarak yıpratıcı bir zamandır. Ancak, bir boşanma avukatı süreci kolaylaştırmaya yardımcı olabilir. Bunlar, boşanma avukatlarının müvekkillerine yardımcı olduğu önemli rol ve sorumluluklardan bazılarıdır.

 

Boşanma nedenlerini açıklayın

 

Her ülke, her iki tarafa da evliliği sona erdirmek için mahkemeye dilekçe verme hakkı veren boşanma gerekçeleri oluşturmuştur. Boşanma sebeplerinden bazıları zina, kötü muamele, istismar veya hapis cezası gibi kusura dayalıdır.

Bütün devletler hatasız boşanmayı tanır. Bununla birlikte, bazı eyaletler, mahkemelerin evliliği sona erdirmesine izin verilmeden önce çiftlerin belirli bir süre ayrı yaşamasını şart koşmaktadır.

Boşanma avukatı, mahkemeden evliliğin kötüye kullanılması nedeniyle iptal edilmesini istemenin haklı olup olmadığını açıklayabilir. Örneğin, olup olmadığını belirlemek gerekli olabilir. Konya avukat bu noktada yardımcı olacaktır.

 

Eş yardımı veya nafaka

 

Bazı durumlarda, evlilikte kötü davranışlar olmuştur. Yasanın gerekleri ihmal edilmiş olabilir, uygun belgeler yazılmamış olabilir veya evliliği yasal hale getirmek için uygun tören yapılmamış olabilir. Bir avukat, evliliğin iptalinin veya iptalinin boşanmadan daha iyi olup olmadığını tartışabilir. iyi tavsiye ver

 

Boşanma duygusal bir süreç olsa da, boşanma avukatı bunu daha az duygusal hale getirmeye yardımcı olabilir. Evliliğinizi bitirmeye odaklanmamanız için çocuk doğurma ve ebeveynlik gibi geleceğinizi etkileyecek şeyler söyleyebilir. Ayrıca bir boşanma avukatı, siz ve eşiniz arasında aracılık yapabilir. Süreci kolaylaştırmak için kişisel temastan kaçınabilirsiniz.

Evlilik malları için hesaplamalar

 

Evlilik varlıklarını uygun şekilde bölüştürmek için bir boşanma avukatı, müvekkilinin tüm bu varlıkları ifşa etmesini sağlar. Birçok evlilikte eşlerden biri parayı yönetebilir, diğer eş eşin borçlarını ve mal varlığını bilmeyebilir. Bir boşanma avukatı, boşanma sözleşmesinin bu varlıklarla uygun şekilde eşleşmesi için kayıtları toplamaya ve varlıkları ve borçları bulmaya yardımcı olabilir.

 

Mülkiyetin bölünmesini açıklayın

 

Bir boşanma avukatı, evlilik sona erdikten sonra mülkün nasıl yönetileceğini açıklayabilir. Her eşin evliliğe getirdiği farklı malvarlığı olabilir. Diğer eşler, evlilik öncesi veya evlilik sonrası bir anlaşma kapsamında varlıkları ayrı olarak havuzlayabilir. Bir boşanma avukatı, devletin bir topluluk mülkiyeti devleti mi yoksa adil bir dağıtım devleti mi olduğunu açıklayabilir. Bu yön, evlilik servetinin dağılımında dramatik bir fark yaratabilir. Bir geri ödeme planı oluşturun

 

Çoğu zaman, aile borcunu yönetmek, varlıkları dağıtmaktan daha karmaşıktır. Her iki ortak da müşterek sorumluluktan yasal olarak sorumlu olabilir. Ancak, borçtan yalnızca bir ortağın mali olarak sorumlu olduğu birçok durum vardır. Bir avukat, bir eşin diğer eşe verilmesi gereken borçtan kendisini nasıl koruyabileceğini belirlemeye yardımcı olabilir. Nafaka ve diğer menfaatlerin tespiti

 

Bir boşanma avukatı, bir eşin eş desteği için uygun olup olmadığını veya ödemesi gerekip gerekmediğini belirlemeye yardımcı olabilir. Nafaka, eşlerin çok farklı gelirlere sahip olması veya eşlerden birinin diğer eşin geçimini sağlamak için işini bırakması durumunda verilebilir. Ayrıca, bir ortak, diğer kişinin yönettiği ticari menfaatin bir kısmını devralabilir.

Bazı çiftler sadece boşanmanın mali sonuçları hakkında endişelenirler. Ancak evli çiftler, on yıl veya daha uzun süredir evlilerse eşlerinin emekli maaşından veya sosyal güvenlik ödeneğinden pay talep edebilirler.

 

Saklama planlarıyla ilgili yardım

 

Bir boşanma avukatı, müşterilerin her iki ebeveyn için de işe yarayan ve çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan bir ebeveynlik planı oluşturmasına yardımcı olabilir.

Hazırlık ve boşanma belgeleri

Boşanma davası açabilmek için yetkili mahkemeye onay için bir vasiyetname sunulması gerekir. Bir boşanma avukatı, müşterilerin bu belgeleri hazırlamasına veya diğer eşin taleplerine yanıt vermesine yardımcı olabilir. Bir anlaşma üzerinde anlaşmak

 

Bir aile hukuku avukatı, bir müvekkilin evlilik meselelerine dayalı bir boşanma müzakeresine yardımcı olabilir. Bu süreç dava sürecini içermiyorsa, genellikle mahkemede bir savaştan daha ucuz ve daha hızlıdır. Konya avukat bu noktada yardımcı olacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu