Sponsorlu Bağlantılar

Masal Siteleri Hakkında Ne Biliyoruz?

Masal Sitesi

Artık kitap okumak, masal okumak günümüzde oldukça kolay ulaşılabilir durumdadır. Çünkü bazı kitap severler kitabı elinde tutarak okumayı ister, kimisi de telefon ya da tablet üzerinden okumak ister. Şimdi çocuklarda aynı şekilde ulaşamadıkları kitaplara internet üzerinden ulaşmak oldukça mümkündür.

Masal Siteleri Hakkında Ne Biliyoruz?

Masal siteleri içeriğinde birçok masallar barındırmaktadır. Büyükten küçüğe her yaştan büyüklere ve çocuklara ev sahipliği yaparak okur severlere hizmet vermekteler. İsteyen herkes masal oku sitesi ile çocuk masalları, kısa masallar uyku çağındaki küçük çocuklar için uyku masalları olmak üzere her türlü müfredata uygun masallar sayesinde verdiği hizmet ile beğeni toplamaktadır. Resimli masallar, sesli masallar ve hareketli masallar ile çocuklara farklı sunmalarla kitap okumaya teşvik etmekteler.

Çocuklarımız Masal Okumalı Mı, Dinlemeli Mi?

Çocuklar özellikle de uyku çağındaki çocuklar daha çok dinleyerek masal öğrenirler. Çocuk masalları bu yaştaki çocuklara uygun olarak hazırlanmaktadır. Okumayı henüz bilmediklerinden dinlemek, resimlerine bakarak hikayeyi anlamaktan daha eğlenceli gelir. Tabi ki çocukların her zaman bir şeyler öğrenerek büyüdüklerini unutmamak gerekir.

Masallar Hayatın Bir Gerçeği Mi?

Masalların küçüklükten başlayıp büyüyene kadar hatta yaş aldıkça hayatın kısa bir kesiti de olsa çok şey öğrettiği bir gerçektir. Çocukluk çağında başlayan masal serüvenleri içeriğine anlatılan derslerin ve kısa hikayelerin ne kadar anlamlı olduğunu görürsünüz. Aslında farkında olmadan masallar çok şey öğretiyor. Bunun için çocuklarınıza masal anlatmaktan çekinmeyin. Özellikle masal oku sitesi ile günümüzde masallara ulaşmak artık çok kolay. Kitap almalıyım kaygısı ile yaşamanıza gerek yok.

Çocuklar Masal Okumayı/Dinlemeyi Seviyor

İnsanlar öğrenerek büyüdükleri için bebeklikten başlayıp yaş almaya devam ettiği sürece öğrenmeye açık bir zihne sahibiz. Ve çocuklar bu konuda oldukça şanslı durumdalar. Onların algıları küçük yaşlarda daha güçlüdür. Yani öğrenmeye daha meraklı ve daha hızlı bir şekilde öğrenirler. Bunun içinde masalların hayatımızdaki önemi büyüktür. Çünkü çocuklar öncelikle masallar ile uykuya daldıkları için öğrenmeye uykuda başlarlar. Uyusalar da rüyalarında yaşamaya devam ederler.

Masal oku sitesinde çocuklarınıza uygun çocuk masalları yer alıyor. Birlikte hoş vakit geçirmek isteseniz masal oku sitesini ziyaret etmenizi öneririz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu